TARMAC Sokak Kültürü Festivaline Hazır Olun!

TARMAC Sokak Kültürü Festivaline Hazır Olun!


Sanat, müzik, moda ve eğlencenin bir araya geleceği Sokak Kültürü Festival TARMAC, Şişhane Otoparkı’nda 11-12 Nisan günleri ziyarete açılacak.

TARMAC, genç kültüre yön veren fikir ve ürünlerin karşılıklı paylaşıldığı global bir pazardır. Adını uçakların iniş ve kalkış yaptığı, yerel ve uluslararası ögelerin etkileşime girdiği havaalanı pistlerinden alıyor.

Gençlik kültürünü ileriye iten markaların ve insanların bir araya geldiği bir pazar yeri olarak kurgulanan TARMAC, Kapalıçarşı’nın ilk zamanlarından aldığı ilhamla, “sokak kültürü” nün en değerli yapıtaşları müzik, moda ve sanat üretimini, “global pazar yeri” konsepti altında, İstanbul’da ilk kez bir festival kapsamında bir araya getirecek.

Festival, iki gün boyunca Şişhane Otoparkı’nda gerçekleşecek. Otopark katlarının müzik, moda, sanat ve spora ayrıldığı festivalde; dünyaca ünlü ve bağımsız lokal markaların standları, ikinci el kıyafet ve sneaker alanları, iki ayrı müzik sahnesi, basketbol turnuvaları, sergi alanları, fikir liderlerinin konuşmaları yer alacak. Sergi ve gösterimlere, workshop’lara, çağdaş sanatçıların müzik performanslarına ve sıra dışı sürprizlere de ev sahipliği yapacak olan TARMAC, İstanbul’un bugüne dek yapılan en kapsamlı sokak kültürü etkinliği olacak.

Şişhane Otoparkı’nın katlarına yayılan festivalde, dünyanın dört bir yanından önemli sanatçılar, iki ayrı sahnede performanslarını sergileyecek. Atina’nın en popüler rap sanatçısı Kareem Kalokoh, Berlin’in popüler isimleri Mechatok ve Mobilegirl’ün yanı sıra Sami Baha, elektronik müzik DJ’i ve yapımcı Hussein Hassan “oldyungmayn”, Milano’dan Still’in performansları ve çok daha fazlası, iki gün boyunca Şişhane Otoparkı’nda festival severlerle buluşacak.

Otopark katlarının müziğin yanı sıra moda, sanat ve spora ayrıldığı festivalde; Adidas, Nike, Vans, Wunder, Diablo, Epicene, Hummel, Pale gibi dünyaca ünlü ve bağımsız lokal markaların, festivale özel ürün seçkileri ve farklı sürprizleri olacak.

TARMAC, aynı zamanda birçok farklı isimle ilgi çekici panellere de ev sahipliği yapacak. Atinalı rap grubu ATH Kids; Y ve Z jenerasyonlarından birçok görsel sanatçıyı bir araya getiren stüdyo Selam X, müzik yapımcıları Bao-Tran Tran ve Timur Tokdemir, Milano’da yaşayan, Hundebiss Records’un da başındaki sanatçı Simone Trabucchi; moda, fütürizm ve tasarımı bir araya getiren kreatif stüdyo Sucuk Und Bratwurst, Pressure Paris’in kurucusu Theodoros Gennitsakis gibi isimler, panellerin konuşmacılarından birkaçı…

İsmini havaalanı pistleri ve spor sahalarının zeminlerinden alan TARMAC, sokağın birleştiriciliğini kutlayarak, şehrin havasını soluyan ve paylaşmaya inanan herkesi 11-12 Nisan’da Şişhane’ye davet ediyor.

Biletler 2 Mart Pazartesi günü satışta.

Etkinlik ile ilgili detaylar için: tarmac.org


Şişhane Otoparkı

Emekyemez, Yolcuzade İskender Cd. No:46, 34421 Beyoğlu/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.