“Taxim”de Dört Gün Üst Üste Bol Kahkaha ve Yüksek Gerilim Bir Arada Yaşanacak!

Baba Sahne’nin yeni prodüksiyonu “Taxim”de, kara komediyle gerilim iç içe geçiyor, yükselen tansiyon sık sık kahkahalarla bölünüyor! Şevket Çoruh ve Ozan Güven’in yanı sıra kadrosunda Mert Asutay, Nergis Çorakçı, Seçkin Özdemir, Ömür Arpacı, Rüya Demirbulut, Ahmet Balta, Kemal Yazıcı ve Cem Evsen’in de yer aldığı yüksek tempolu oyun, eğlenceli karakteriyle olduğu kadar seyirci üzerinde bıraktığı sarsıcı etkiyle de dikkat çekiyor. İnsan doğasının yarattığı çelişkileri ortaya seren hikâyesiyle “Taxim”, taktığımız türlü maskelerin “hayatta kalma kavşağı”nda nasıl da kolayca düştüğünü anlatıyor. Emrah Eren yönetmenliğinde tiyatro sahnesine taşınan oyun, 17-20 Şubat’ta dört gün üst üste Baba Sahne’de!

Taxim Oyun Afişi
Taxim Afiş

Senaryosunu Álex de la Iglesia ve Jorge Guerricaechevarría’nın kaleme aldığı 2017 yapımı İspanyol filmi “El Bar”dan Baba Sahne’nin uyarladığı “Taxim”in metin danışmanlığını Caner Güler ve Ozan Güven üstleniyor. Yönetmen koltuğunda Emrah Eren’in oturduğu “Taxim”in oyuncu kadrosunda ise Şevket Çoruh, Ozan Güven, Mert Asutay, Nergis Çorakçı, Seçkin Özdemir, Ömür Arpacı, Rüya Demirbulut, Ahmet Balta, Kemal Yazıcı ve Cem Evsen yer alıyor.

“Taxim Bistro”da yolları kesişen birbirinden farklı hayatlar… On farklı insan, on farklı kader. Bir araya gelmesi mümkün ama bir arada yaşaması imkânsız olan bu insanların yolları, bir anda beliren “hayatta kalma kavşağı”nda sınava tabi tutulursa neler olur? Herkes yaşamayı hak eder mi? Yaşama hakkı taksim edilebilir mi? İşte bütün sorun bu! “Taxim”, sistemin baskıcı düzeni ile kişisel bencilliklerin ve önceliklerin kesiştiği Araf’ın oyunu. Kara komedinin doruklarından, ölümün kıyısına gelgitler yaşayan bir hikâye…

Dekor ve ışık tasarımı Kerem Çetinel’e, ses tasarımı ise Özgehan Özturan’a ait olan “Taxim”, 17 Şubat Perşembe, 18 Şubat Cuma ve 19 Şubat Cumartesi akşamları 20.30’da, 20 Şubat Pazar günü ise saat 16.00’da Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda sahnelenecek. Tüm sezon boyunca seyirciyle buluşmaya devam edecek olan oyunun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir. T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden, sahne girişinde HES kodu kontrolü yapılmaktadır.

Gişe: 0216 700 11 11

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.