Tehlikeli Temayüller, Gama Art Gallery’deTürk çağdaş sanat galeri arasında adından söz ettiren Gama Art Gallery, Türk sanatının duayen isimlerinden Tomur Atagök, genç kuşağın yetenekli isimleri Beyza Boynudelik ve Orhan Çelik’in eserlerinden oluşan ”Tehlikeli Temayüller” başlıklı sergiye 26 Kasım-4 Ocak 2020 tarihleri arasında ev sahipliği yapacak.

Tehlikeli Temayüller, Gama Art Gallery'de

Türk sanatının duayen isimlerinden Tomur Atagök, genç kuşağın yetenekli isimleri Beyza Boynudelik ve Orhan Çelik’in eserlerinden oluşan karma sergide bir araya gelen sanatçılar, aynı disiplin üzerinden farklı eğilimlerle izleyici karşısına çıkıyor.

Üç ressam da sanatın aslında ne kadar tehlikeli bir temayül olduğunu gözler önüne sererken anlamlar, kavramlar ve duygular ile aynı dil üzerinden farklı imgeler yaratarak, tehlikeli bir yola girdiklerini resimleriyle belgeliyor.

Tomur Atagök, ‘’Önceleri sanattaki mekanı biçimler arasında bir ilişkiler sorunu olarak ele alırken, sanatçısanat yapıtı-sanat izleyicisi arasında değişen ve yaşayan üçlü bir ilişki olarak algılamaya yöneldim. Sanatçının yarattığı yapıt, diğerleri tarafından algılanırken her seferinde var olur,’’ diyor.

Beyza Boynudelik, bugünün bireyinin, gündemi inanılmaz bir hızla değişen kent yaşamında, bir yandan çizilen “ideal metropol insanı” şablonunun içini doldurmaya çalışırken; diğer yandan tepkisiz, duygusuz, neredeyse belleksiz ve yalnız hale gelişinin izlerini, resimleri aracılığıyla görselleştirdiğini, ifade ediyor.

Orhan Çelik ise varlık sorununu ele alan, duygu durumlarını ifade eden ve Organik Eylem ismini verdiği çalışmaları ile sergide yer alıyor.

GAMA ART GALLERY
Turnacıbaşı Cd. No: 21,
34433 Beyoğlu/İstanbul
Salı-Cumartesi her gün 13:00- 19:00 saatleri arası,
Pazar-Pazartesi günleri kapalıdır.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.