Odd Art Space “Desen Sergisi” İsimli Karma Sergiye Ev Sahipliği Yapıyor!

2019 yılında sanatçı Kaan Sarı tarafından Tekirdağ’ın ilk bağımsız sanat mekânı olarak hayata geçirilen Odd Art Space, 14 Mayıs – 4 Haziran 2022 tarihleri arasında “desen sergisi” isimli ikinci karma sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Tekirdağ’ın en eski yapılarından olan Tarihi Yalı Hamamı’nın sokağında bulunan mekân, yüz elli yıllık tarihiyle kentin hafızasını içinde barındırıyor. Dinamik ve değişken yapısıyla Türkiye ve yurt dışından sanatçıların etkileşim alanı olarak tasarlanan Odd Art Space, gelecek etkinliklerinde güncel sanat başta olmak üzere pek çok disiplini bünyesinde barındırmayı hedefliyor.

14 Mayıs – 4 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan “desen sergisi” ise Ahmet Umur Deniz, Ataman Oğuz, Ayhan Sönmez, Ezgi Kanarlı, Nilüfer Topal, Sinan Dağ, Şemsi Altaş, Şener Çevgen ve Yağmur Yılan‘ın son dönem üretimlerini kapsayan bir desen seçkisinden oluşuyor.

Sanatçı Ataman Oğuz tarafından bir araya getirilen seçki, resmin sanatının temelini oluşturan desen kavramına güncel bir bakış açısı getirmeyi hedefliyor.


Odd Art Space

Tekirdağ Sahili, Hamamaralığı Sokak, No: 20, Süleymanpaşa/Tekirdağ

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.