“Teşekkürler Süpermen” Finalde!Senaryosunu ve yönetmenliğini Ozan Sertdemir‘in üstlendiği “Teşekkürler Süpermen” filmi ilk kez online bir festivalde izleyiciyle buluşacak.

“Teşekkürler Süpermen”, her ayın 23’ü ve 30’u arasında düzenlenen online bir festival olan Anatolian Short Film Festival kapsamında 25-26 Haziran 2020 tarihlerinde online gösterimde olacak. Dileyen izleyiciler film için oy kullanabilecekler.

Teşekkürler Süpermen Hakkında
Hayati kendi halinde bir süpermarket çalışanıdır. Müşteriler, patron ve iş arkadaşları tarafından sürekli itip kakılır. Bir gün marketin önünde Evren’e araba çarpacakken hayatını kurtarır. O günden sonra Hayati’nin hayatı değişir. Hayati neredeyse orada bir olay olur. Hayati bir anda halkın süper kahramanı olur ve dünyanın gündemine oturur.

Nazmi Sinan Mıhçı, Gözde Kısa ve Ceren Sarp‘ın başrolünde yer aldığı filmde onlara büyük usta Sinan Bengier eşlik ediyor. Renkli hikayesi ve samimi anlatımıyla dikkat çeken film ulusal ve uluslararası festivallerde gösterilmek üzere 2019 yılında çekildi.

İstanbul Film Awards’tan “En İyi Öğrenci Filmi” ödülünü alan film, London-Wordwide Comedy Short Film Festival tarafından “Onur Ödülü”ne layık görüldü.

Altı gün sürecek olan Anatolian Short Film Festival kapsamında finale kalan “Teşekkürler Süpermen” filmini 25-26 Haziran (saat 23:00′ kadar) tarihlerinde anatolianshortfilmfest.com adresinden izleyebilir ve oy kullanılabilirsiniz.

Festival Hakkında
Anatolian Kısa Film Festivali, her ayın 23’ü ve 30’u arası düzenlenen online bir film festivalidir. Ay içerisinde festivale iletilen filmler editör ekibin kontrolünden geçtikten sonra resmi seçkiye seçilen filmler, belirlenen takvim doğrultusunda anatolianshortfilmfest.com üzerinde çevrim-içi gösterime girer. Aynı zamanda izleyiciler, “Seyirci Özel Ödülü” için destekledikleri veya beğendikleri filme oy vererek onların “Seyirci Özel Ödülü”ne almasına yardımcı olurlar.

Festivalin bir diğer ödülü olan “Jüri Özel Ödülü” ise, jürilerin oyu ile belirlenen klasik bir film festivali ödülüdür. Filmcilerin festivale bir yarışma olarak değil, bir film festivali ve kısa film izleme, değerlendirme platformu olarak görmesini uman ekip ve bu yönde bir politika izliyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.