“The Hammam” İsimli Sergi Ricaco Art Galllery’de!

2022 yılı içersinde “The Hammam” isimli ikinci büyük projesini gerçekleştirmek için çalışmalara başlayan “Ricaco Art Galllery” sergi için sanatçı ve mekân hazırlıklarını gerçekleştiriyor.

"The Hammam" İsimli Sergi Ricaco Art Galllery'de!

Galerinin Sanat Direktörü Tolga Sağtaş ve Küratörü Caner Kemahlıoğlu’nun üstlendiği projede serginin teması ‘hamam kültürü’ üzerine belirleyip geleneksel dokulardan çağdaş resim tarzına ve tekniklerine birçok eser yer almaktadır. Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleşen “The HAMMAM” isimli Geleneksel ve Çağdaş Sanat Sergimizde 30 sanatçının 35’e yakın eseri Sivas’ta Şemsi Sivas-i İl Halk Kütüphanesi Sergi Salonu’nda 1-6 Kasım 2022 tarihleri arasında sanatseverler ile buluşuyor. Sanatçılar arasında Ahmet Kurt, Ali Rıza Kanaç, Ayşegül Baş, Eda Uzun, Fırat Bahşi, Gülşah Tontu Özdemir, Hilal Aytak, Murat Özcan gibi önemli isimler yer almaktadır. Küratör Kemahlıoğlu 5 ay gibi bir süre zarfında sanatçılara gerekli veri akışlarını sağlayarak süreci büyük bir kültürel titizlik ile yürütüyor. Bunun paralelinde @ricacoartgallery instagram sayfasında da ilerleyişi sosyal medyalarında paylaşımlarına devam ediyor. Sergide bulunan eserler; resim, baskı, heykel, moda ve dijital alanda farklı tarzlarda ortaya konuluyor. Yağlıboya, akrilik boya, taş üzerine boyama, seramik üzerine boya, sigrafitto, ekolojik ve dijital baskı gibi sanatın birçok disiplin alanına da ayrıca yer veriyor. Proje’nin açılış günü davetlisi Ankara’da sektörde 20 yıldır Sanat Direktörlüğü yapan özellikle Türk Sanatları alanında uzmanlığı bulunan sanatçı Bilge Özcan Hanım sergi ve proje ile ilgili düşünceleri ile sergiye katılımını sağlıyor. Sergi sürecinde projenin onur sanatçısı Hakan Yılmaz’ın eseri dijital enstelasyon tekniği ile izleyicisi buluşacak şekilde planlanıyor.

Geleneğini kendi öz değerlerini anlamak izlemek hissetmek ve tüm bu algıları sanat yolu ile yapmak en önemli amacı ile hedef kitlesinde özellikle gençler ve çocuk izleyiciler öncelik olarak düşünülüyor. Gücünü; kendi öz değerlerinden alan, yönü daima aydınlık yenilikçi bir sanat algısı ile sanatın birleştiren ve kavuşturan bu proje Sivaslı sanatseverlerle buluşuyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar