Thiago de Moraes’in Yazdığı ve Muhteşem Çizimlerinin Eşlik Ettiği “Tarih Atlası” Raflara Çıktı

Thiago de Moraes’in yazdığı ve resimlediği Tarih Atlası Moğollardan Osmanlılara, İnka’dan Avrupa’ya farklı dönemlerden on beş olağanüstü kültürün dünyayı nasıl deneyimlediğini muhteşem çizimlerle anlatıyor. Tarih Atlası ile hem çocuklar hem de yetişkinler bir yandan dünyayı dolaşıyor, bir yandan da imparatorlar, kaşifler, mucitler, korsanlar, astronotlar ve daha birçok önemli karakterle tanışıyor. Uygarlıklar arasında heyecan verici, rengârenk bir yolculuk sunan Tarih Atlası, Epsilon logosuyla internet sitelerinde satışa açıldı.

Thiago de Moraes, "Tarih Atlası" Kitabı Raflarda
Tarih Atlası ön kapak

Yazar ve illüstratör Thiago de Moraes’in, kahramanlarıyla, kötü karakterleriyle ve muhteşem haritalarıyla birbirinden olağanüstü on beş uygarlığı anlattığı Tarih Atlası, Epsilon aracılığıyla Türkiye’deki okurlarla buluşuyor.

Detaylı, öğretici ve birbirinden renkli çizimlerle bezeli Tarih Atlası gizemli uygarlıkların kadim tarihine ışık tutuyor. Yunanlılar, Romalılar, Mısırlılar, Moğollar, Osmanlılar, İnkalar, Çinliler, Ruslar; kendi çağlarına damga vuran imparatorlar, korsanlar, kâşifler, mucitler ve daha fazlası… Farklı kültürlerin nasıl yaşadığını, her medeniyetten gelen önemli insanları ve tüm bu uygarlıkların dünya tarihine yaptıkları katkıları keşfederken maceranın tadına varacaksınız.

Thiago de Moraes Hakkında

Thiago de Moraes, yirmi yıl boyunca ödüllü bir sanat yönetmeni ve ticari illüstratör olarak çalıştı. İlk resimli kitabı The Zoomers’ Handbook (eşi Ana ile birlikte) 2015’te yayınlandı. Aynı zamanda Myth Atlas’ın yazarı ve illüstratörü olan Thiago de Moraes Londra’da yaşıyor.

Thiago de Moraes imzalı Tarih Atlası, Epsilon logosuyla satışta!

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.