THINK House, 25 Mart’ta Çocukları Gölgelerle Oyun Atölyesi’ne Bekliyor

İstanbul’un yeni nesil kültür girişimi THINK House tiyatro oyunları, gösteriler, eğitim ve seminerlerin yer aldığı programında çocuklara yönelik etkinliklere de yer veriyor. 25 Mart Cumartesi günü saat 15.00’te THINK House’ta, 6-12 yaş grubuna yönelik düzenlenen Gölgelerle Oyun Atölyesi’nin yürütücülüğünü oyuncu ve eğitmen Nazan Demir üstleniyor. Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun en önemli paydalarından biri olan gölge oyununu çocuklarla buluşturan atölyenin biletleri Biletix’te!

THINK House - 25 Mart 2023 Çocuklar İçin Gölgelerle Oyun Atölyesi
THINK House – 25 Mart 2023 Çocuklar İçin Gölgelerle Oyun Atölyesi

Şehrin merkezinde sahne, atölye ve co-working (ortak çalışma) alanı olmak üzere üç faaliyet alanında İstanbulluları ağırlayan THINK House, tiyatro oyunlarının yanı sıra felsefe, edebiyat ve psikoloji dünyasını sahiplenen geniş bir atölye programına ev sahipliği yapıyor.

Eğitmenliğini Nazan Demir’in üstlendiği Gölgelerle Oyun Atölyesi, çocukların oluşturacakları hikâyelerle yola çıkacak. Hikâye kahramanlarının tasvirlerini el işi çalışmalarıyla yapan çocuklar daha sonra, tasvirleri beyaz perde ve gölgeyle buluşturarak bir gösteri yapacaklar. Gölgelerle Oyun Atölyesi, çocukları gölge oyunuyla tanıştırmanın yanı sıra onlara öykü oluşturma becerisi, öykü yapısını analiz etme, ifade biçimlerini deneyimleme, grupla çalışma, el işi becerisi, sahne deneyimi gibi kazanımlar sağlamayı hedefliyor.

25 Mart 2023 Cumartesi günü 15.00-17.00 saatleri arasında THINK House’ta 6-12 yaş aralığındaki çocuklar için gerçekleşecek Gölgelerle Oyun Atölyesi’nin biletleri Biletix’ten temin edilebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar