Tobias Wolff Öyküleriyle İlk Kez Türkçede!

Tbias Wolff "Hikâyemiz Burada Başlıyor"
Hikâyemiz Burada Başlıyor

Amerikalı yazar Tobias Wolff’un Hikâyemiz Burada Başlıyor adlı öykü kitabı, Seda Ateş’in çevirisiyle ilk kez Türk okurlarla buluşuyor.

Amerikalı yazar Tobias Wolff, öykülerinde aciliyet hissiyle dolu küçük dramalar resmediyor.

Kızına saldıran köpeğin sahibinden öç almayı planlayan bir baba, susmayı bilmediği için soyguncular tarafından vurulan sinik bir kitap eleştirmeni, Roma’da cüzdanını çalmaya çalışan yankesiciyi evine götüren bir Amerikalı, karısını ve çocuğunu bir benzincide terk edip giden bir adam.

Bu öykülerde, kahramanın kişiliğinin fay hattı anlatının bir yerinde aniden ortaya çıkıp metni sarsıyor ve kahraman kibrinin veya kendini kandırmasının sonuçlarıyla hesaplaşmak zorunda kalıyor. Wolff, kendi tarihlerinden kaçamayan kahramanların geçmişlerine yakalandıklarında ödedikleri bedelleri, hayal kırıklıklarını ve öfkeyi ustalıkla aktarıyor.

“Wolff’un özgünlüğünü hiç kaybetmeyen bir üslubu var. Amerikalılığın bütün hallerine aşina, kapsayıcı, bağışlayan öyküler yazıyor.” -The New York Times Book Review

“Herkesin kitaplığında yer bulacak bir eser. Wolff, insanın hafızasına kazınan, yani artık sizin bir parçanıza dönüşen öyküler yazıyor.” -Los Angeles Times Book Review

Tobias Wolff Portre
Tobias Wolff

Tobias Wolff Hakkında

Tobias Wolff 1945 yılında Alabama’da doğdu, Oxford ve Stanford üniversitelerinde öğrenim gördü. This Boy’s Life ve In Pharaoh’s Army adlı anı kitapları, The Barrack’s Thief ve Old School adında iki romanı vardır. Yazarın Hunters in the Snow, Back in the World ve The Night in Question adlı öykü kitapları da bulunmaktadır. Wolff, Kuzey Amerikan edebiyat akımı Kirli Gerçekçilik ekolüne dahil yazarlardan biri olarak kabul edilmektedir.
California’da yaşayan Wolff, Stanford Üniversitesi’de yaratıcı yazarlık dersleri vermektedir.

Yayınevi: Yüz Kitap
Eser adı: Hikâyemiz Burada Başlıyor
Yazar adı: Tobias Wolff
Özgün adı: Our Story Begins
Özgün dil: İngilizce
Türü: Edebiyat / öykü
Çeviri: Seda Ateş
Kapak resmi: Sahir Erdinç
Kapak tasarım: Faruk Baydar
ISBN: 978-605-69621-3-4
Baskı sayısı: 1.
Yayın tarihi: Aralık 2021
Sayfa sayısı: 424 sayfa
Ebat: 12,9 x 20,5 cm
Cilt: Karton kapak
Kâğıt: 80 gr
Satış fiyatı: 65.00 TL

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

One Ping

  1. Pingback: Sanat ve Edebiyat Dünyasında Kazan Kaynıyor. Peki Ben Neredeyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.