Tomris Oyunu Yenilenen Rejisi ve Kadrosuyla Şişli Tiyatrosu’nda

Sahneye konulduğu ilk günden itibaren tiyatro severlerin kalbini kazanan Tomris oyunu, kısa bir aradan sonra yenilenen rejisi ve kadrosuyla tekrar sahne diyor. 16 Mart’ta Şişli Tiyatrosunda seyircileriyle yeniden buluşacak oyun, 2022 yılına iddialı bir başlangıç yapıyor.

TOMRİS (Fatma Yılmaz)
TOMRİS (Fatma Yılmaz)

Parlak zekasına rağmen duygusal karmaşaları ile mücadele eden akıl hastanesindeki bir kadının kendini Tomris Uyar’da aramasını konu edinen tek kişilik tiyatro oyunu “Tomris”, Rain Media’nın yapımcılığında sahneleniyor. Kaan Erkam’ın yazıp deneyimli oyuncu ve rejisör Mehmet Ulay’ın yönettiği oyun, Türk edebiyat dünyasının kendine özgü, cesur, güçlü ve özgür kalemlerinden Tomris Uyar’ın hayatından ilham alıyor.

Toplumun ön yargılarına, büründüğü Tomris Uyar karakteri ile karşı çıkan bir kadın… Zaman zaman şiirler zaman zaman şarkılarla süslenen oyun; ilişki, aşk, evlilik kavramlarını Tomris Uyar’ın hayatından kesitlerle sorgularken kadına ve kadının toplumdaki yerine dair çok önemli mesajlar da veriyor.

Oyun boyunca parlak zekasına şahit olduğumuz akıl hastanesindeki sözde “Tomris Uyar”’ı televizyon ve tiyatro dünyasının genç yeteneği Fatma Yılmaz canlandırıyor.

“Yalnızlığımdır özgürlüğümün bedeli” diyen Tomris, herkesi tiyatroya bekliyor.

Oyuncu: Fatma Yılmaz
Yazar: Kaan Erkam
Yönetmen: Mehmet Ulay
Yapım: Rain Media
Kostüm Tasarım: Arzu Karahan
Fotoğraf: Zelal Sever
Afiş Tasarım: Yeliz Civelek
Sahne Amiri: Levent Tayman
Işık: Abdullah Gün
Asistan: Aslıhan Kılıç


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir