Tosca Art & Design Cemal Akyüz’ün “İşte Şimdi Taçlandık” Başlıklı Sergisini Ağırlıyor

Her şeyi unutup yola devam etmek için bize kıpırdama denen bir zaman seçilebilir mi? Her yolculuk için illa hareket etmek mi gerekli? Hareket eden ya da kıpırdamadan duran figürlerimde ne zaman ne de mekan var, hepsi kendi hükümranlığında.

Tosca Art & Design Cemal Akyüz’ün “İşte Şimdi Taçlandık” Başlıklı Sergisini Ağırlıyor
Cemal Akyüz “İşte Şimdi Taçlandık” Sergisi

Kıtlık ilkesi, elde etmesi zor olan şeylere duyulan arzuyu tanımlayan ekonomik bir terim olsa da, iki yıldır sosyal olarak da hayatımızda yer eden bir prensip oldu. Sıkıldık, yerimizde duramadık, bize açık olan tek mekan olan marketleri yağmaladık. Kapılarını kapatan sanat mekanlarına karşı bir açlık duyduk mu. Yoksa sanat denen şey sadece bir birinci dünya problemi miydi.

Yer altında başlayan resimlerime, pandemi döneminde de hiç bir şey olmamış gibi devam ettim. Kendi yaptığım işlere sanat adını vermek istemiyorum, ben sadece ekmeğin bana ait olan tarafını yağladım.

Hareket etmeyi de bırakmadım, ancak bize bahşedilen hareketin aslında hedonistik bir koşu bandı olduğunu da unutmadım.

Belirsizlik çılgın bir şey, ancak ne olursa olsun bir son değil, olan olduktan sonra da yapacak bir şeyler mutlaka vardır, gelecek adımı ve nasıl ilerleyeceğimizi ya da nerede duracağımızı hep birlikte düşünelim.

Cemal Akyüz’ün İşte Şimdi Taçlandık / Ahora Estamos Coronados sergisi, 19 Şubat – 6 Mart 2022 tarihleri arasında Tosca Art & Design’da ziyaret edilebilir.

Açılış: 19 Şubat | Cumartesi | 18.00


Tosca Art & Design

Çankaya Mh. Farabi Sk. No.5 Çankaya/Ankara

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.