Tosyalı Holding İlhan Koman Sergisi İle İleri Dönüşümü Sanatla Buluşturuyor


İlhan Koman
İlhan Koman

Tosyalı Holding, bu yıl 16’ncısı düzenlenecek olan Contemporary Istanbul’da İlhan Koman Sergisi ile yer alacak. Tosyalı Holding bu sergi ile üretim süreçlerinin DNA’sında yer alan ileri dönüşümün sanatla buluşmasına destek oluyor.

Tosyalı Holding İlhan Koman Sergisi İle İleri Dönüşümü Sanatla Buluşturuyor
Yürüyen Derviş

Tosyalı Holding, 5-6 Ekim ön izleme ve 7-10 Ekim tarihleri arasında genel izleme ile Tersane İstanbul’da kapılarını ziyaretçilere açacak olan 16. Contemporary Istanbul’da, “Türk Leonardo da Vinci” olarak kabul edilen heykeltıraş İlhan Koman sergisini sanatseverlerle buluşturuyor.

İlhan Koman Sergisi’nde; Sonsuz Sütun 1975, Yürüyen Derviş ve 2 isimsiz eser olmak üzere; demir, çelik ve ahşap gibi metallerden üretilmiş 4 heykel sergilenecek.

Birleşmiş Milletler’in 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda dünya daha sürdürülebilir bir yaşam için harekete geçerken, sanatta sürdürülebilirlik akımı da her geçen gün daha fazla dikkat çekiyor. Sanat dünyası, sorumlu üretim ve tüketim etrafında birleşip artık çalışmalarını bu hedefler çerçevesinde, ileri dönüşümle yapıyor.

Yenilikçi çözümlerle çevreye ve doğaya saygıyı esas alan, sürdürülebilirlik odaklı faaliyetleriyle dikkat çeken Tosyalı Holding, bu yıl 100. yaşını kutlayan efsanevi heykeltıraş İlhan Koman sergisinin sponsorluğunu üstlenerek hem sürdürebilir sanata destek vererek hem de sürdürebilirliğin her alanda ne kadar önemli olduğuna da dikkat çekiyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir