Trio Sora, 13 Haziran’da CSO ADA Ankara Sahnesine Geliyor!

Trio Sora
Trio Sora

CSO ADA Ankara 13 Haziran’da yine bir ilke imza atıyor ve alımlı 3 genç kadın müzisyenden oluşan ve son senelerde imza attıkları işlerle Avrupa’yı kasıp kavurmakta olan Trio Sora’yı konuk ediyor.

‘Choc Classica’ müzik dergisi Trio Sora’yı “Müthiş bir giriş, müthiş bir kariyer, çaldıkları bu repertuvarla zirveye yükselen cesur Trio Sora’ya gülümsüyor” diyerek tanımlamış.

Kemancı Fanny Fheodoroff, çellist Angèle Legasa ve piyanist Pauline Chenais’den kurulu Trio Sora, Wigmore Hall, Beethoven Haus ve Verbier Festival gibi birçok yüksek prestijli yerlerde verdikleri konserlele tüm Avrupa’yı kasıp kavurmakta.

Kadınların klasik oda müziğindeki gücünü ve başarısını temsil eden Trio Sora Haziran ayında asla vazgeçmedikleri kadın besteciler Lila Boulanger ve Kelly-Marie Murphy eselerinin yanı sıra Astor Piazzolla ve de Maurice Ravel’in eserlerinin yer aldığı dört eserden oluşan çok özel konser programı seçkisi ile Ankaralı müzikseverlerle buluşacak.

Bu prömiyer niteliğindeki işitsel ve görsel zerafetle bezeli konser için biletler biletinial.com adresinde.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar