Turgut Akarsu’nun “Yakamoz” Sergisi Mira Koldaş Sanat Galerisi’ndeTURGUT AKARSU 80X150 CM T.Ü.A.B. 2022
TURGUT AKARSU 80X150 CM T.Ü.A.B. 2022

Ankara’da klasik ile çağdaş sanatı sanatseverler ve koleksiyonerlerle buluşturmak amacıyla kurulan Mira Koldaş Art Gallery’de, Turgut Akarsu “Yakamoz” solo sergisinde; ‘’Yaşamda insan aklı, insan duygusu ve emeğiyle doldurulması gereken büyük boşluklar olduğu düşüncesiyle yüzeyin başına geçen bir ressam olarak, bu işte en büyük yardımı malzeme estetiğinden alıyor. 16 Aralık – 31 Aralık 2022 tarihleri arasında sürecek olan solo sergi “Yakamoz”, Yıldızevler Mahallesine bağlı Şehit Mustafa Doğan Caddesi üzerinde 41/A numaralı adresinde gerçekleşiyor ve sanatseverleri bekliyor.

O, yüzeyi soyutla somutun her an çekiştiği bir serüvene dönüştürmeye çalışıyor. Akarsu resim yaparken atölyesinin baş köşesine ‘’rastlantıyı’’ koyarak, evrenin ham maddesinin ‘’kaos’’ olabileceğini, bizim de onun bir parçası olduğumuzu hatırlatıyor. O, rastlantının gerçekte ne çok zaman ve emeğin eseri olduğunu iyi bildiğinden yüzeyi aralıksız arşınlıyor. Akarsu’nun çabası; kaostan izlenimler, nesneler, suretler getirmek izlenimlerin oluştuğu mutfağı biraz olsun aralamak aslında. Belki bizler de sanatçının akışkan renkleri gibi, gündelik hayata dağılmış lekeleriz. Belki de çoğumuz zaman zaman , bir fırça darbesiyle bizi, bizden daha önemli bir nesneyle ya da düşünceyle birleştirecek; bizi daha büyük bir akıntıya ekleyecek bir ressama gerek duyuyoruz.

Turgut Akarsu

1988’de Kastamonu’da doğan Turgut Akarsu 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nden mezun oldu. Çalışmalarını Eskişehir’deki atölyesinde sürdüren sanatçı, çok sayıda karma sergi ve fuarlara katılmış, birçok yurt içi ve yurt dışı sanat çalıştaylarında yer almış olup 1 kişisel sergi açmıştır. T.C. Dışişleri Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen proje kapsamında Ulan Batur (Moğolistan) ve Kito (Ekvador) T.C. Büyükelçilik koleksiyonunda sanatçının eseri bulunmaktadır.


Mira Koldaş Sanat Galerisi

Yıldızevler Mah. Şehit Mustafa Doğan Cad. 41/A. Mira Koldaş Art Gallery. Çankaya/Ankara

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir