Türkiye’de İlk Kez Hukukçular ve Sanatçılar “Hukuk ve Sanat Zirvesi”nde Bir Araya Geliyor

Hukuk ve Sanat Zirvesi Türkiye’de ilk kez Sanat Hukuku Enstitüsü tarafından hayata geçiriliyor. 25 Nisan 2021 Pazar günü çevrimiçi gerçekleşecek olan etkinlik, Sanat Hukuku Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Av. Mustafa Zorbozan moderatörlüğünde, Av. Eda Salman ve müzisyen Ersay Üner’in katılımıyla saat 13:00’de başlayacak. Hukuk ve Sanat Zirvesi’21 konuşmaları Sanat Hukuku Enstitüsü’nün resmi Instagram hesabı @sanathukukuenstitusu üzerinden takip edilebilecek.

Sanatçıların ve sanat eserlerinin hukuki statülerinin alanında uzman hukukçular tarafından ele alınacağı, toplumun önde gelen seçkin sanat insanlarının katılımıyla hem sanat hayatlarında karşılaştıkları hukuki ihtilafların gündem konusu olacağı hem de yıllar boyu sanat hayatlarında edindikleri tecrübeleri aktaracakları kreatif ve interaktif bir etkinlik olan Hukuk ve Sanat Zirvesi Türkiye’de ilk kez Sanat Hukuku Enstitüsü tarafından hayata geçirilecek ve geleneksel olarak her yıl düzenlenecek.

Hukuk ve Sanat Zirvesi ile ulaşılmak istenen amaç hem Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku alanında kendisini geliştirmek isteyen hukukçulara hem de sanatın farklı kollarında bir kariyer hedefleyen sanatçı adaylarına tecrübeler katarken sanatçıların ve sanat eserlerinin karşı karşıya kaldığı hukuka aykırı eylemleri dile getirerek çözüm arayışında olmaktır.

Bu doğrultuda bu yıl ilki düzenlenecek olan Hukuk ve Sanat Zirvesi etkinliği, 25 Nisan 2021 Pazar günü Sanat Hukuku Enstitüsü resmi Instagram hesabından canlı yayınlarla gerçekleştirilecek. Etkinliğe Müzisyen Ersay Üner, Müyorbir Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Şeşen, POPSAV Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özülkü, Müzisyen Gökhan Türkmen, Tiyatro Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Iraz Yöntem, Aktör Doğu Demirkol, Sanat Hukukçuları Av. Eda Salman ve Av. Mustafa Zorbozan katılacaktır.

Hukuk ve Sanat Zirvesi’21 Programı

I. Oturum, 13:00 – 14:00
Müzisyen Ersay Üner
II. Oturum, 14:30 – 15:30
MÜYORBİR Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Şeşen
III. Oturum, 16:00 – 17:00
POPSAV Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özülkü, Müzisyen Gökhan Türkmen
IV. Oturum, 17:30 – 18:30
Tiyatro Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Iraz Yöntem
V. Oturum, 21:00 – 22:00
Aktör Doğu Demirkol

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.