Türkiye’den Uzaya Bakış Astrofotoğraf Sergisi Metropol İstanbul’daUygar Mitat, Can Rıfat Turcan, Süleyman Akgüneş, Murat Sana ve Cem Diken
Türkiye’den Uzaya Bakış Astrofotoğraf Sergisi Metropol İstanbul’da

Türkiye’ye HUPALUPAEXPO tarafından getirilen ve Metropol İstanbul’da ziyarete açılan dünyaca ünlü NASA Uzay Sergisi kapsamında Astrofotoğraf sergisi kapılarını sanatseverlere açtı.13 Aralık’ta açılışı gerçekleşen ve Türkiye’den beş farklı fotoğrafçının gözünden çekilmiş uzay fotoğraflarından oluşan Astrofotoğraf Sergisi, uzay fotoğraflarına ilgi duyanların yoğun beğenisiyle karşılaşıyor.

Metropol İstanbul, 2.300 m2 büyüklüğünde alana kurulan ve 8 Aralıkta kapılarını ziyaretçilere ayıran NASA Uzay Sergisinin yanı sıra Astrofotoğraf Sergisi’ne de ev sahipliği yapıyor. Birçok etkinliğin gerçekleşeceği ve deneyim alanlarıyla heyecan uyandıran NASA Uzay Sergisi’nin ilk projelerinden biri olan Astrofotoğraf Sergisi, 13 Aralık’ta Metropol İstanbul’da ziyaretçilerle buluşuyor. Türkiye’den beş farklı astrofotoğrafçının gözünden çekilen uzay fotoğraflarından oluşan sergi uzayın görsel zenginliğini gözler önüne seren fotoğraflardan oluşuyor.

Türkiye’nin dört bir yanından etkileyici kareler bu sergide

Astrofotoğrafçılar; Uygar Mitat, Can Rıfat Turcan, Süleyman Akgüneş, Murat Sana ve Cem Diken’in objektifinden muhteşem uzay karelerinin yer aldığı Astrofotoğraf Sergisi Türkiye’nin farklı bölgelerinde çekilen uzay fotoğraflarıyla hazırlandı. Uygar Mitat’ın Bolu’dan çektiği Denizanası Bulutsusu, Can Fırat Turcan’ın Balıkesir Sındırgı’da yakaladığı Samanyolu Panaroması, Süleyman Akgüneş’in Beykoz’dan muazzam bir açıyla çektiği ve 21. Yüzyılın çıplak gözle görülebilen ilk kuyruklu yıldızı Comet Neowise, Murat Sana’nın Ankara Gölbaşı’nda ölümsüzleştirdiği Kalp Bulutsusu ve başarılı astrofotoğrafçı Cem Diken’in Bolu Karagöl’de çekilen Doğu Peçe Bulutsusu sergide yer alan büyüleyici uzay fotoğraflarından sadece bir kaçı. Nasa Uzay ve Astrofotoğraf Sergisi uzayın gizli güzelliklerini yakından görmek isteyen herkesi Metropol İstanbul’a bekliyor.

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.