Uluslararası Çevrimiçi Doğaçlama Dans Festivali 24 Mayıs’ta Başlıyor!

Uluslararası Çevrimiçi Doğaçlama Dans Festivali 24 Mayıs’ta Başlıyor!

“Uluslararası Çevrimiçi Doğaçlama Dans Festivali” 24-30 Mayıs tarihleri arasında başlıyor! 1 hafta sürecek olan festivalde 10 farklı ülkeden 29 ayrı performansçı, dansçı, akademisyen ve sanatçı yer alıyor.

Bağımsız ve herhangi bir sponsor olmaksızın düzenlenen festivalde Türkiye, Almanya, Amerika, Fransa, Gürcistan, Japonya, Macaristan, Polonya, Romanya ve Yunanistan’dan sanatçılar yer alacak. Festivale dünyanın her yerinden profesyonel veya amatör, dans ile ilişkisi hangi düzeyde olursa olsun, ilgili herkes ücretsiz bir şekilde katılabilecek. Festival programında atölyeler, performanslar, etkileşimli seanslar ve sanatçı konuşmalarının yanı sıra katılımcıların deneyimine dayalı etkinlikler de yer alacak.

Katılımcılar, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan Çevrimiçi Uluslararası Doğaçlama Dans Festivali’ne Zoom ve Instagram üzerinden erişebilecekler. Etkinlikler İngilizce ve Türkçe olarak ilerleyecek ve ihtiyaç halinde çeviri hizmeti sunulacak.

Etkinliklere erişim için: @improdancefest hesabını takip edebilirsiniz.

Festivalde yer alacak sanatçılar:
Andriana Plessa, Ayumi Toyabe, Berk Can Ceylan, Bengi Sevim Yörük, Beliz Demircioğlu, Berrak Yedek, Canan Yücel Pekiçten, Cansu Ergin, Company Rau- Korhan Başaran, Nikki Holck, Elena Valls Garcia, Dani Cole, Dilek & Steven Champs, Diren Ezgi Yıldızkan, Ekin Tunçeli, Ekin Ançel, Eryfili Drakopoulou, Endangerhood, Funflows, Gizem Aksu, Ingo Reulecke, Joakim Stephenson, Kamola Rashidova, Klank.ist, Lina Gomez, Ladjanszki Marta, Magda Skowron, Marie Rosko, Nikolai Galen, Sabina Andre Allen, Taldans, Talin Büyükkürkciyan, Tuğçe Tuna, ValentineXX_ , Yoshiko Chuma

Festival Ekibi
Kurucu ve Direktör: Damla Durman
Danışman: Genco Gülan
Yürütücü Ekip: Cemre Özkan, Erkan Akbulut, Esma Akın, Gamze Çehreli, Melisa Meryem Demirbilek, Pırıl Gündüz, Serhan Şerefoğlu


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir