Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali 20 Haziran’da Başlıyor!

21. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festival Afişi

21. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali, 20 Haziran’da başlıyor. Heyecanın şimdiden zirveye ulaştığı festivalde; uzun metraj, belgesel ve Üniversiteler arası kısa metraj dalında ödüller dağıtılacak.

21. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali 20-25 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival geçen sene olduğu gibi, bu sene de uzun metraj, belgesel ve Üniversiteler arası kısa metraj dallarında çekilen filmlere ev sahipliği yapacak. Pandemi nedeniyle yapılamayan 2020 festivalinin ödülleri 22 Haziran 2021 tarihinde yapılacak galada sahiplerine teslim edilirken, 2021 yılı festivalinin ödülleri ise 25 Haziran 2021 tarihinde düzenlenecek kapanış galasında sahiplerini bulacak.

Festivale başvurular tüm dallarda 15 Ocak – 15 Şubat tarihleri arasında yapılacak. 1 Mart’ta eserler Türk jürisine teslim edilecek. Ardından 31 Mart’ta filmler Alman jürisine gönderilecek ve 21. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali için geri sayım başlayacak. Festivale yapılacak başvurular ilgili kategorilere göre belirlenen ve festival turkfilmfestival.de sayfasında yer alan adreslere yapılabilecek.

Uluslararası Frankfurt Film Festivali Başkanı
Hüseyin Sıtkı

Frankfurt Film Festivali Türkiye Ekibi:
Serap Gedik- Festival Türkiye Koordinatörü
Caner Ural – Festival Danışmanı
Hatice Aşkın – Kısa Film Sorumlusu
Mahiye Sabuncuoğlu – Festival PR ve Halkla İlişkiler Sorumlusu


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

One Ping

  1. Pingback: Mine Tugay Frankfurt Türk Filmleri Festivali Jürisinde! – KUPÜR HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir