Uluslararası Katılımcılardan Oluşan Bir Fotoğraf Sergisi: “Simyacı”

27 Ocak 2021 tarihinde İstanbul Kadıköy’de gerçekleşecek olan “Simyacı” isimli fotoğraf sergisinde dünyanın çeşitli yerlerinden 55 fotoğrafçının çalışmaları sergilenecek. Bu aynı zamanda uluslararası katılımcılardan oluşan fotoğraf sergisi özelliğini taşımakta.

Uluslararası Katılımcılardan Oluşan Fotoğraf Bir Sergisi: "Simyacı"
Uluslararası Katılımcılardan Oluşan Fotoğraf Bir Sergisi: “Simyacı”

Sergiyi organize eden Nili Art galerisinden küratör Bobby Ajami beş yıldır bu uluslararası grupla küratör olarak görev yapmakta olduğunu, Singapur, Hong Kong, Malezya, İran, Gürcistan ve Türkiye’de farklı sergilerin küratörlüğünü yapmaktan gurur duyduğunu, ifade ediyor. Küresel sanat hareketi amacı ile dünyanın dört bir yanından tüm fotoğrafçıların eşlik etmesi amacı ile yola çıktıklarını, Nili Art Gallery olarak İranlı ve Türk sanatçılar arasındaki işbirliğini de göstermek istediklerini, bu nedenle bu etkinliğe birçok ülkeden isim yapmış sanatçıları davet ettiklerini belirtiyor. Genç ve yetenekli fotoğrafçılara yer vermek istediklerini, onları maddi ve manevi olarak destekleme amacı güden bir galeri olma gayesini taşıdıklarını sözlerine ekliyor. Şimdi İstanbul’da bir uluslararası fotoğraf sergisi yönetmenin heyacanını yaşadıklarını; Türkiye, ABD, İran, Hollanda, Kanada, Rusya, İtalya, Suriye’den sanatçıları bu sergi için davet ettiklerini belirtiyor. Bu ülkeler, İranlı ve Türk sanatçılardan yola çıkan bu kültürel hareketi desteklemek için davetlerini kabul ettiklerini ve büyük bir heyacanla çalışmalarını galeri ile paylaştıklarını ifade ediyor. Galerinin Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında da tanıtım ve duyuruları yapılan sergide 66 fotoğraf izleyicilere sunulacak. Ek olarak Bobby, İstanbul’da serginin olacağı mekanı seçerken tüm sağlık protokollerine uyan bir galeri olmasına itina gösterdiklerini de ekliyor. Sergi mekanı olarak en iyi ve güvenli yer olduğu için İstanbul’u tercih ettiklerinin de altını çiziyor.

Sergi Katılımcıları

Catherine Boro, Elahe Hamidi, Elham Jalali, Elahe Nikpey, Fereshte Abdolahimehr, Fardis Zare, Fatemeh Ghafari, Fatemeh Gorji, Faezeh Hanaei, Hamid Jamali, Hessam Nabavi, Hilaneh Mahmoudi, Kiana Yazdanjoo, Maryam Zandieh Vakili, Maziar Zahmatkesh, Mansoureh Shiri, Mohammad Mahdi Kazemi, Mahdi Karami Mosleh, Margaret Reznick, Narges Ahmadi, Nassim Afrasiabian, Nazanin Jamalabadi, Minta Samiei, Narges Majidi, Parastoo rezaallah, Peyman Mahdavi, Reihaneh Soleimanpoorian, Reyhane Taslimi, Saman Rastegar, Shahrzad Shanian, Sepehr Shahi, Samira Tolouei, Shahrad Motavali, Saleh Bahojb Ebrahimi, Tanya Nicole Roberts, Zofia Goss

İran’dan Fahri Misafirler

Ahoo Kheradmand, Faghiheh Soltani, Babak Borzouyeh, Hamed Nasrabadian, Mahmoud Kameli, Elahe Nikpey

Onursal Konuklar

Özge Yüksel, Tyler Griffin, Slava Soldatov, Rosy Suppa, Teresa Maria

Küratör

Bobby Ajami

Açılış: 27 Ocak Çarşamba 15:00
Sergi ziyaret saatleri: 15:00-18:00 Pazartesi-Cumartesi


Nili Art Gallery

Rasimpaşa, Yavuztürk Sokak Onan Apartmanı No:28 Daire:2 Kat:1, 34716 Kadıköy

Hasan Nazif YILMAZ

1984, Lovech doğumlu. Fotoğraf meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir