Uluslararası Seramik Akademisi Türk Üyeler Sergisi: “Diyalog+11”

Eskişehir Odunpazarı Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda Uluslararası Seramik Akademisi Türk Üyeler Sergisi: “Diyalog+11”

Adile Feyza Özgündoğdu ,Ode Marítima 1
Adile Feyza Özgündoğdu ,Ode Marítima 1, Porselen döküm ve elle şekillendirme, 30x28x25 cm, 2019

Türkiye’den Uluslararası Seramik Akademisi üyeliğine seçilmiş ve halen aktif üyeliği devam eden 11 sanatçımızın “Diyalog+11” adlı Uluslararası Seramik Akademisi Türk Üyeler Sergisi, Eskişehir Odunpazarı Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluşuyor.

Uluslararası Seramik Akademisi (IAC-International Academy of Ceramics), 1952 yılında Henry J. Reynaud tarafından kurulmuştur. Uluslararası Seramik Akademisi’nin amacı, tüm ülkelerde seramik alanındaki profesyoneller arasında dostluk ve iletişimi güçlendirmek, tüm seramik kültürlerinde en yüksek kalitede üretimi teşvik etmek ve sürdürmek için her türlü uluslararası işbirliğini geliştirmektir. Bugün Uluslararası Seramik Akademisi tüm kıtalardan 74 ülkeyi temsil eden 807 bireysel üye ve 77 kolektif üyeden oluşmakta, İsviçre-Genava’da, Musée Ariana’da hizmet vermektedir. Uluslararası Seramik Akademisi; akademik tartışmalar, uygulama ve sergilerle yarattığı iletişim ve sinerji ile, sanatın ilerlemesine katkıda bulunduğu kadar, üyelerini de dünya üzerinde buluşturan bir platformdur.

Sıdıka Sibel Sevim, Farklılık
Sıdıka Sibel Sevim, Farklılık, Karışık teknik, Çoklu pişirim, 42x20x20cm.

“Diyalog+11” ülkemizi Uluslararası Seramik Akademisi’nde temsil eden ve halen aktif üyeliği devam eden Bingül Başarır, Beril Anılanmert, Zehra Çobanlı, Sıdıka Sibel Sevim, Mutlu Başkaya, Ömür Tokgöz, Hasan Şahbaz, Burcu Karabey, Elif Aydoğdu Ağatekin, Hasan Numan Suçağlar ve Adile Feyza Özgündoğdu’nun sınırları zorlayan son dönem eserlerinden bir seçki yer almaktadır. Organizasyonunu Zehra Çobanlı ve Elif Aydoğdu Ağatekin’in üstlendiği, sanatçıların farklı ve özgün anlatımlı eserlerinden oluşan sergi, Uluslararası Seramik Akademisi’nin seçilmiş Türk üyelerini bir araya getirmesi ve çağdaş seramik sanatından örnekler sunması açısından önemlidir.

Uluslararası Seramik Akademsi Türk Üyeler Sergisi “Diyalog+11” 7 Haziran- 17 Temmuz tarihleri arasında Eskişehir Odunpazarı Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda gezilebilir.


Eskişehir Odunpazarı Kent Müzeleri Kompleksi

Eskişehir Kent Belleği Müzesi, Şarkiye Mah. Türkmen Hoca Sok. No:28/Eskişehir

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar