Umut Ulaş Er’in İlk Kısa Filmi Korkuluk’a 3 Ödül Birden!

Umut Ulaş Er’in senaryosunu yazıp yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği ilk kısa filmi Korkuluk/Scarecrow, Accord Cine Fest’te üç ödüle layık görüldü. Kadına şiddeti konu alan ilk kısa filmiyle Umut Ulaş Er, Accord Cine Fest’te En İyi Kısa Film ve İlk Kısa Filmde En İyi Yönetmen ödülünü alırken; Elza Amani de Kısa Filmde En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi oldu.

Umut Ulaş Er‘in, £140 bütçeyle yarım günde çektiği, kadına şiddeti eleştirel ve dolambaçsız bir dille anlattığı ilk kısa filmi Korkuluk, 7. Accord Cine Fest‘te üç ödüle layık görüldü. En İyi Kısa Film ve İlk Kısa Filmde En İyi Yönetmen Umut Ulaş Er olurken; Kısa Filmde En İyi Kadın Oyuncu ödülü Elza Amani‘nin oldu.

Şiddet mağduru kadınların mücadelesini işliyor

Bir kadının psikologla arasında geçen konuşmaları üzerinden Türkiye’deki tüm kadınların erkeklere karşı verdikleri kurtuluş ve hayatta kalma mücadelesini işleyen Korkuluk kısa filminde kadına şiddet; eleştirel ve dolambaçsız bir dille anlatılıyor.

Accord Cine Fest

Accord Cine Fest, 8$ karşılığında uluslararası tüm yapımcıların, yönetmenlerin katılabildiği aylık bir film festivalidir. Film yapımcıları tarafından yönetmenlerin uluslararası izleyicilere ulaşması ve dünya çapında görünürlük kazanması için her ay düzenleniyor. Tüm yapımcıların kendilerini göstermesi için gerçekleşen aylık festivale her ülkeden katılım sağlanabilir. Katılan tüm yapımlar eşit şekilde değerlendirildiği festivalde filmler bütçelerine göre değil, yalnızca yaratıcılıklarına ve özgünlüklerine göre değerlendiriliyor.

Künye

Oyuncu: Elza Amani
Asistan: Mehmet Aktaş
Kamera: Galip Aksüt
Ses-Efekt: Tolga Bedir
Senaryo-Yönetmen-Yapımcı: Umut Ulaş Er

Korkuluk hakkında daha fazla bilgi için @korkulukfilmi IG adresini takip edebilirsiniz.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.