Üst-Dünya Habercileri İçin Geri Sayım Başladı

Nilgün Sipahioğlu Dalay Üst-Dünya Habercileri Sergisi
Nilgün Sipahioğlu Dalay “Üst-Dünya Habercileri” Sergisi

Ressam Nilgün Sipahioğlu Dalay’ın “Üst-Dünya Habercileri” isimli kişisel resim sergisi, 15 Kasım 2021 tarihinde Galeri SanatYAPIM’da sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Dalay, 41 eserinin yer alacağı sergi ile ilgili görüşlerini şöyle anlatıyor: “Güvencesiz hayatın zorluklarına karşı mücadele edebilmek için kendi içimdeki savaşçının gücünü sorgularken, otonom ve saklı olan arketipler bilinç düzeyine çıktıkça içinde yaşadığım kültüre özgü olarak eserlerimde kişisel ifadeye dönüştüler. Resimlerim aracılığıyla, izleyicinin de bilinçdışında potansiyel olarak bulunan psişik niteliklerinin (irade, cesaret,üretkenlik…) aktive olmasını ümit ediyorum.”

Ressam Nilgün Sipahioğlu Dalay’ın “Üst-Dünya Habercileri” isimli sergisini, 05 Aralık 2021 tarihine kadar Galeri SanatYAPIM’da ziyaret edebilirsiniz.

Nilgün Sipahioğlu Dalay
Nilgün Sipahioğlu Dalay

Nilgün Sipahioğlu Dalay

Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü’nden 1990’da mezun oldu. İlk kişisel sergisini 2006’da Ankara Çengelhan Rahmi Koç Müzesi’nde, ikinci kişisel sergisini 2019’da Bahariye Sanat Galerisi’nde (İstanbul) açtı.

Aysel Gözübüyük Sanat Galerisi ile 25./26. TÜYAP ARTİST – Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’na ve 2./3./4./5. ve 6. ArtAnkara Çağdaş Sanatlar Fuarı’na katıldı. 2021’de Neo Art Gallery bünyesinde EuroExpoArt, Forli (İtalya) Vernice Art Fair’e ve Aysel Gözübüyük Galerisi ile IAAF/2 katıldı. Yurt içi ve yurt dışı birçok karma sergiye katıldı.

Ankara Kadın Ressamlar, Sanatçı Kadınlar Derneği saymanı ve Sanat Kurumu Derneği üyesi olan sanatçı, çalışmalarını halen Ankara’daki özel atölyesinde sürdürmektedir.


Galeri SanatYAPIM
Alpaslan Türkeş Cad. 7/A Beştepe/Ankara

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar