Usta Ressam Devrim Erbil Yeni Kitap Lansmanı ile D&R’da

Usta ressam Devrim Erbil yeni kitabının lansmanını D&R’da yapıyor!

Devrim Erbil - Sanat Ülkesi
Devrim Erbil – Sanat Ülkesi

Türkiye’nin en büyük kültür ve eğlence platformlarından D&R’da lansman etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Türk sanat tarihinde pek çok ilke imza atan, duayen sanatçı Devrim Erbil, “Devrim Erbil – Sanat Ülkesi” isimli kitabının lansman ve ilk imza gününde sevenleriyle D&R’da buluşuyor. D&R Bodrum Anthaven mağazasının ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlikte Erbil, yazar Furkan Çalışkan ile söyleşi gerçekleştirecek. Usta ressam, kitabında yer alan çizimler eşliğinde çocuklarla atölye çalışmasına da imza atacak. Lansman ve ilk imza günü buluşması, 18 Haziran Cumartesi günü saat 19.00’da başlayacak.

Kültür, sanat ve eğlence dünyası D&R’da etkinlik maratonu ilklerle sürüyor. D&R, duayen sanatçı Devrim Erbil’i “Devrim Erbil – Sanat Ülkesi” isimli kitabının lansman buluşmasında konuk ediyor. 18 Haziran Cumartesi günü D&R Bodrum Anthaven mağazasının ev sahipliği yapacağı etkinlikte Erbil, kitabını tanıtacak ve yeni kitabın ilk imza gününü düzenleyecek.

Devrim Erbil ve yazar Furkan Çalışkan’ın söyleşisine sahne olacak etkinlikte usta sanatçı, minik ressam adaylarıyla atölye çalışması da gerçekleştirecek. Erbil’in kendi hikayesini ve sanat yolculuğunu çocuklarla paylaştığı yeni kitabı, miniklere keyifli bir okuma serüveni sunuyor.

Kitap Hakkında

Ülkemizin önemli ressamlarından Devrim Erbil, bu sefer eline fırça yerine kalemi alıp kendi hikâyesini ve sanat yolculuğunu çocuklarla paylaşıyor. Ülkemizin önemli illüstratörlerinden Gözde Eyce’nin çizimleriyle renkli bir dünyanın kapılarını aralayan “Devrim Erbil” kitabı, miniklere keyifli bir okuma serüveni sunuyor.

Ketebe Çocuk’un Türkiye’nin önemli sanatçılarını tanıtmayı ve onların zihinlerinde bu ülkenin çizgilerine dair bir imge oluşturmayı amaçlayan “Sanat Ülkesi” serisinin ilk kitabı olan “Devrim Erbil”, Uşak’tan İstanbul’a uzanan bir hayat hikâyesini konu alıyor. Ressamın ilk kez eline kalemi alıp yazdığı hayat hikâyesi çocukların anlayacağı ve keyif alacağı bir metin. Bu hikâyenin içinde Devrim Erbil’in ressam olma hikâyesi kadar pek çok sanat terimi de yer alıyor. Resim yapmayı seven sevmeyen herkese ilham verecek olan kitap, dili ve tasarımıyla öne çıkıyor.

En büyük tutkusu resim ve İstanbul olan Devrim Erbil, kitapta bu tutkularını kaynağını oldukça yalın ve etkili bir dille anlatıyor. Çocukken kendisine hediye edilen bir halıdan yola çıkarak sanat hayatını nasıl şekillendirdiğini anlatan ressam, kitapta İstanbul’un kendisi için ne anlama geldiğini de anlatıyor. 5 yaş ve üstü için uygun olan “Devrim Erbil” kitabı sanat dersleri ve atölyeleri için ideal bir çalışma.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar