Uykudan Önce Öyküler: Yalnızlık SenfonisiYalnızlık Senfonisi
Yalnızlık Senfonisi

Yalnızlık Senfonisi’nde hayatı, insanları ve hatta kendi iç dünyasını kaygı içinde gözlemlerken gittikçe yalnızlaşan; en doğal insan hallerinin, her şeye rağmen hayata umutla, coşkuyla sarılmak, güven duymak isteyen; sızan suyu eliyle kapatmaya çalışan günümüz insanının öykülerini bulacaksınız.

The Kitap Yayınları etiketiyle çıkacak olan Yalnızlık Senfonisi, 18 Ekim’de raflarda yerini alıyor.

Hangimizin yok ki hayattan, insanlardan beklentisi, hayallerle, hayal kırıklıklarıyla, kimi zaman nafile çabalarla geçen hayatı, mutluyum derken bir anda yıkılan kâğıttan evleri, kalabalıklar içinde bile olsa zaman zaman yaşadığı o derin yalnızlık hissi?

Feyza Doyran Hakkında

TED Ankara Koleji’nin ardından, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde çalışmaya başladı. Önce İngilizce öğretti, sonra İngilizce öğretmenleri yetiştirdi. Yüksek lisans ve doktorasını yine ODTÜ’de tamamladı. İstanbul’da vakıf üniversitelerinde çalıştı, Eğitim Programları ve Öğretim alanından doçentliğini aldı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi alanına profesör olarak atandı.

Eğitim psikolojisi alanında çalışmalar yaptı, “İnsan ilişkileri”, “Sözlü ve sözsüz iletişim” gibi konularda eğitimler aldı. NLP’nin (Neuro-Linguistik Programlama) yaratıcısı Richard Bandler’dan sertifikalar alarak eğitimci olmaya hak kazandı ve eğitimler, seminerler vermeye başladı. Radyo ODTÜ Kültür Pazarı kuşağında “Gelişim Yolculuğu” programını hazırladı ve sundu. Yazarlar konuk etti, en sevdiği kitapları tanıttı, okumaya doyamadığı edebiyat eserlerini seslendirdi.

Notos Yaratıcı Yazarlık ve Faruk Duman’la Öykü atölyelerine katıldı. Öyküleri Edebiyat Haber, Oggito, Son Gemi adlı internet sitelerinde ve Öykü Gazetesi’nde (Can Yayınları) yayımlandı. The Roman Yayınları tarafından basılan Bağbozumu isimli öykü kitabında öyküleriyle yer aldı.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir