”Uzun Zaman Önce” Görücüye Çıktı

Cihan Sağlam’ın senaryosunu yazıp yönettiği ilk uzun filmi ”Uzun Zaman Önce” 26. Adana Altın Koza Film Festivali’nde görücüye çıktı.

Başarılı senarist ve yönetmen Cihan Sağlam’ın çekimlerine 2018 yılında başladıkları filmi ”Uzun Zaman Önce” gösterimi sonrası başarılı yönetmen ekibiyle seyircilerin sorularını yanıtladı.

Onur Dikmen, Serdar Orçin, Nihan Dengiz Okutucu, Reha Özcan, Ümit Çırak ve Esra Bezen Bilgin’in rol aldığı filmin yapımcılığını Cihan Sağlam, Cenk Özçelik, Cavit Çetin Güner, Armağan Lale üstleniyor.

Uzun Zaman Önce (119’/dram ve gerilim)

Ahmet (32), kasabada bir kuaför dükkânı işleten Sevgi (30)’yle evlidir. İkilinin evlilikleri bir süredir yolunda gitmemektedir ve Ahmet, eşinin kendisini aldattığından şüphelenmektedir. Bu güvensiz ve endişeli hal, kasabaya gelen bir yabancının Ahmet tarafından fark edilmesiyle zirveye ulaşır.

Bir gece yarısı, kasabanın uzağındaki köhne bir gaz istasyonunda bulunan Mehmet’in telefonu çalar. Arayan korku ve panik içerisindeki Ahmet’tir. Mehmet, kardeşine yardım etmekten başka çaresi olmadığını anlar. Bu uzun ve karanlık gecede iki kardeş, kendilerini beklenmedik bir şekilde işledikleri cinayetin ortasında bulur.

İlk filminin kurgusunu da üstlenen Cihan Sağlam, ”Uzun Zaman Önce” ile 8 Ekim’de Ayvalık Film Festivali kapsamında saat 16:30’da Vural Sineması’nda tekrar seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

1988, İstanbul doğumlu. Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir