Versus Art Project Photo Basel’de!

Versus Art Project, 14-19 Haziran tarihleri arasında İsviçre’nin fotoğraf temelli sanata adanmış ilk ve tek uluslararası sanat fuarı Photo Basel’de uluslararası sanat dünyasıyla buluşuyor. Şimdiye dek Türkiye’den bir galerinin yer almadığı fuarda bu sene de Türkiye’den katılan tek galeri olarak Versus Art Project bulunuyor.

Versus Art Project, temsil ettiği sanatçılardan Ege Kanar, Metehan Özcan, Selim Süme, Yusuf Murat Şen ve Serkan Taycan’ın eserlerinden oluşan bir seçki ile fuara katılıyor. Yaklaşık 40 uluslararası galerinin yer aldığı yedinci edisyonuyla sanatseverlerin karşısına çıkacak Photo Basel’de, toplam 130 sanatçının 550 fotoğrafı sergilenecek. Art Basel ile eş zamanlı gerçekleşecek fuarın sanat yönetmenliğini yazar ve küratör Sonia Voss üstleniyor.

Metehan Özcan, Illustrated Information Series
Metehan Özcan, Illustrated Information Series, B06, 2013, Archival pigment print on found paper, wooden frame, 60 x 87cm

Versus Art Project’in programında bu yaz da yoğun bir fuar gündemi yer alıyor. 12-15 Mayıs tarihleri arasında Londra’nın fotoğraf odaklı tek sanat fuarı olan Photo London’da Ege Kanar, Yusuf Murat Şen, Larissa Araz’ı temsil eden galeri, Ağustos ayında ise Kopenhag’ta gerçekleşen Enter Art Fair’e altıncı kez katılarak uluslararası sanat dünyası ile buluşmaya devam edecek.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.