Versus Art Project’in “Fluid Dynamics” Sergisi Çevrim İçi Erişime Açılıyor

Versus Art Project, 8 Nisan’da açılan ve kapanmayla birlikte ziyaretçileriyle buluşmaya ara veren “Fluid Dynamics” başlıklı sergisini çevrim içi mecrada erişime açıyor. Sanata ulaşımın dijital ekranlarla sınırlı kaldığı bugünlerde sergiyi henüz görmediyseniz ya da tekrar ziyaret etmek isterseniz VR çekim ile kurgulanan, gerçekçi, birebir ziyaret imkânı sağlayan çevrim içi deneyime davetlisiniz.

Özge Yılmaz küratörlüğünde Alper Aydın, Emine Boyner Kürşat, Didem Erbaş, Sibel Horada, Berka Beste Kopuz, Yelta Köm, Deniz Tortum ve Gülhatun Yıldırım’ın çalışmalarını bir araya getiren “Fluid Dynamics”, “akışkanlık” kavramı etrafında şekilleniyor. “Akışkanlık” kavramının birey-mekân ilişkisi içinde doğa, kent ve sanal mekânlar üzerindeki yansımalarına ve yaşamın içindeki akışkanlık vurgusuna odaklanıyor.

Pandemi sebebiyle Türkiye’de uygulanan tedbirler kapsamında ziyarete kapalı olan Versus Art Project’te yer alan “Fluid Dynamics” sergisi, 17 Mayıs itibariyle 21 Mayıs tarihine dek tekrar ziyaret edilebilecek.

“Fluid Dynamics” sergisini çevrim içi ziyaret etmek için buraya tıklayınız.

Künye: ‘Fluid Dynamics’ Yerleştirme Fotoğrafı – Sibel Horada, Akış, 2019, Video Yerleştirme, (LED ekran, beton) 02’57” (loop) – Photo Credit: Kayhan Kaygusuz

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.