Wohlmut, “Junction / Kreuzung” Başlıklı Grup Sergilerine Ev Sahipliği Yapıyor!Çağdaş sanat sergileri ve sanatçı konaklama programlarına alan sunma misyonuyla Viyana’da kurulan Wohlmut, ”Junction / Kreuzung” grup sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sergide farklı nesillerden 4 sanatçının özgün bakış açıları ve teknikleri ile oluşturduğu resim ve enstalasyonları yer alıyor. ”Junction” sergisinde Monika Frank, Deniz Beşer, Gerald Teufel ve Ozan Özoğlu farklı üretim dönemlerinden eserler sunuyor olacak.

“Junction / Kavşak” başlığı ile farklı disiplinlerin, ortamların kesişmesi ve aynı yerde bir araya gelmesi noktası ele alınmıştır.

“Kavşak”ta, Frank’in dışavurumcu resimleri, üç boyutlu kağıt hamuru yerleştirmeleri, sokak ve çiçek serileri ile Teufel’in dışavurumcu çalışmalarıyla buluşuyor. Beşer’in pop art ve grafik resimlerin yanı sıra Özoğlu’nun mekana özel yerleştirmesiyle bellek ve arşiv konuları yer alıyor.

Sergi, Q202 Atelier Rundgang kapsamında gerçekleştirmektedir.

Sanatçılar

Monika Frank (d. 1947) 50 yılı aşkın bir süredir güzel sanatlar alanında üretim yapan Frank, Viyana’da yaşıyor ve çalışıyor.

Gerald Teufel (d. 1956), Basın, radyo ve televizyon alanındaki çalışmaları yanı sıra sanat üretimlerimi sürdüren Teufel, Viyana’da yaşıyor ve çalışıyor

Deniz Beşer (d. 1986) Viyana ve İstanbul yaşayıp çalışan bir görsel sanatçı, küratör ve bağımsız yayıncıdır. Beşer, resim, fanzin, video ve performans projeleri üzerine üretim yapmaktadır.

Dayan Ozan Özoğlu (d. 1985) sanatçı, küratör, film yapımcısı ve araştırmacı. Özoğlu, Viyana’da yaşıyor ve çalışıyor.


Wohlmut

Wohlmuthstrasse 4, 1020, Viyana

Açılış: Cumartesi (23.04) & Pazar (24.04), 13:00-20:00

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir