“Wolfie Harikalar Operasında” Zorlu PSM’de

"Wolfie Harikalar Operasında" Zorlu PSM'de

DenizBank Çocuk Operası’nın ikinci eseri, “Wolfie Harikalar Operasında”, 18 Ekim, saat 12:00’de Turkcell Platinum Sahnesi’nde.

Opera alanında bir ilk olan ve çocuklara sanat alanında yaratıcılıkları ile hayal güçlerini genişletebilecekleri daha fazla alan açma yönünde önemli bir platform sunan DenizBank Çocuk Operası, Papagenolar’dan sonra “Wolfie Harikalar Operasında” adlı ikinci eseri sahneye taşıyor.

DenizBank’ın, çocukları operayla tanıştırmak üzere hayata geçirdiği “DenizBank Çocuk Operası”nın ikinci eseri sanatseverlerle buluşuyor. Rejisörlüğünü Caner Akın‘ın, yönetimini besteci, şef Murat Cem Orhan‘ın ve yapımını allaturca‘nın üstlendiği eserde, çocuk korosunu şef Güneş Kaya çalıştırdı.

Wolfie Harikalar Operasında, zamanı olmayan bir mekâna düşen Yönetmen’in, opera eserini hayata geçirme serüvenini konu alıyor. Operayı tanımaya çalışan Yönetmen’in, yardımcısı Suzi ile birlikte yaptığı seçmeler sırasında, Mozart’ın küçüklüğü Wolfie’yi görmesi ile macera başlıyor. Yönetmen, Wolfie’den operayı öğretmesi için yardım isterken, Kedi Kız’ın oyunları ile başa çıkmaya çalışıyor. Juliet, Carmen, Mantua Dükü ve Escamillo gibi en tanınan opera karakterlerinin Harikalar Operasında karşılaşmasıyla birlikte eğlenceli ve karnaval havasında geçen bir hikâye izleyicilerin beğenisine sunuluyor.

Wolfie’nin sihirli ve sürprizlerle dolu dünyası, opera repertuvarının eserlerini Türkçe aryalar ile tanıtırken, bu sanatın en eğlenceli halini izleyicilere sergiliyor. Sadece çocukların değil, yetişkinlerin de ilgisini çekecek bir kurguya sahip olan Wolfie Harikalar Operasında sezon boyunca izleyicilerle buluşacak.

Biletler Passo’da.

Zorlu PSM
Zorlu Center, Levazım Mah. Koru Sok. No:2/PSM/70 Zincirlikuyu, Beşiktaş/İstanbul


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir