Yağmur Yılan’ın “İç Ses” Adlı Sergisi Galeri Kambur Arnavutköy’de

Sanatçı Yağmur Yılan’ın son dönem çalışmalarının yer aldığı “İç Ses” sergisi 13-27 Haziran 2022 tarihleri arasında Galeri Kambur Arnavutköy’de İzleyiciyle buluşuyor.

Yağmur Yılan’ın “İç Ses” Başlıklı Sergisi Galeri Kambur Arnavutköy’de
Yağmur Yılan’ın “İç Ses” Başlıklı Sergisi Galeri Kambur Arnavutköy’de

Yağmur Yılan’ın eserlerinin ana kahramanları kadınlardır ve kadın olmak, varoluş itibariyle kaygı ve tehdit unsurudur. Yalnızlık, sıkışmışlık, anksiyete ve toplumun kadına hediye ettiği diğer duygu durum bozuklukları, sanatçının kompozisyonlarında sıkça kendisini gösterir.

Dillendirilmeyen her şikâyet, yutulan her cümle, günün sonunda zihninizde yankılanan birer iç sese dönüşür. Sanatçı “İÇ SES” adlı bu sergisinde, işte bu seslerin izini sürmektedir.

İç sesi kişiyi bazen boşluğa, bazen olmayı hayal ettiği yere bazen de geçmişe götürür. İç sesiniz problemleri sizin için çözen bir süper güç olabileceği gibi aynı zamanda kendi sesinizden başka bir şey duymadığınız bir eko odasına da dönüşebilir. Yani aslında, kişinin benliği neyse, iç sesi de odur.

Yağmur Yılan

2012 yılında Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Yandal olarak Moda ve Tasarım Bölümünü bitirdi. Eserleri çeşitli yurt dışı ve yurt içi sergilerde yer almış olup birçok çalıştay ve workshop da bulunmuştur. Çalışmalarına Beyoğlu’ndaki atölyesinde devam etmektedir.


Galeri Kambur Arnavutköy

Arnavutköy Bebek 1. Cadde 37/A Beşiktaş -İstanbul

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.