Yalçın Bulut’un İlk Kişisel Sergisi “Yürümek” Adıyla Arnavutköy Galeri Selvin’de AçıldıYalçın Bulut’un “Yürümek” adlı ilk kişisel sergisi Arnavutköy Galeri Selvin’de kapılarını açtı. Yalçın Bulut’un “Yürümek” adlı resim sergisi 12 Şubat tarihine kadar Galeri Selvin’nin Arnavutköy adresinde görülebilir.

Yalçın Bulut "Yürümek" Sergisi Açıldı
Yalçın Bulut “Yürümek” adlı sergisinden

Çeşitli konular üzerine çalışmış olan Yalçın Bulut, Arnavutköy Galeri Selvin’de ilk kişisel sergisi “Yürümek” adlı sergisiyle, büyüdüğü ve yaşadığı coğrafyayla birlikte konuyu içselleştirerek, bugünü sorgulama ve anlam evrenini daha geniş bir alana taşıma şansına erişmiştir. Bu seriyi, zihinsel ve tinsel ilerlemeyle birlikte büyüyen resim ölçüsü, yeni teknik ve malzemeler anlamında da kendini zorlayıcı ve geliştirici fırsat olarak değerlendirmektedir.

Yalçın Bulut “Yürümek” sergisi hakkında şöyle diyor;
“Ben de söyleyecek bir şeyin olduğuna güçlü inancımla, dünyaki devinimin bir parçası olmak istiyorum. Çelişkilerin daha net göründüğü, kaosun bizleri esir aldığı bu zaman diliminde, geçmiş ve gelecek arasında ilişkiler kurup, tutkuyla, keyif aldığım kendi gerçekliğimden kaynaklı üretimleri seçtiğim ifade aracıyla yapmaya devam etmek istiyorum.”

Yalçın Bulut Hakkında

Tatvan’ın Kindiras Köyü’nde büyüyen ressamın küçük yaştan beri beslediği resim ilgisi, Tatvan Yatılı Bölge Okulu’nda ortaokul resim öğretmeninin teşvikiyle gelişti ve lise döneminde bireysel çalışmalar ile olgunlaştı. 2014 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim bölümüne kabul edildi, resim ve gravür baskı atölyelerinde çalışmalarını sürdürerek 2019 yılında Nedret Sekban ve Ahmet Umur Deniz atölyesinden başarı ile mezun oldu. Katıldığı çalıştaylar ve karma sergilerin yanı sıra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü öğrenci temsilciliğini yürüttü ve başta Koridor sergileri olmak üzere sanat aktivitelerine önderlik etti.
Çalışmalarını İstanbul’da bulunan atölyesinde sürdürmektedir.

Galeri, Pazar günleri hariç 11:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.


Galeri Selvin Arnavutköy

Dere Sokak, No:3, Arnavutköy, Beşiktaş/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir