Yapı Kredi Kültür Sanat’ta, Çağdaş Türk Edebiyatının Usta Yazarlarından Faruk Duman ile Söyleşi

"Sus Barbatus!" Etkinliği
YKKSY “Sus Barbatus!” Etkinliği

27 Şubat Pazar günü Yapı Kredi Sergileri kapsamında Yapı Kredi bomontiada’da açılan ve 6 Mart’a kadar sürecek olan “Sus Barbatus!” sergisi dolayısıyla, Çağdaş Türk edebiyatının usta yazarlarından Faruk Duman, Loca’da yapılacak söyleşide ilk kez yazar kimliğiyle değil ressam kimliğiyle izleyiciyle buluşuyor.

Çağdaş Türk edebiyatının usta yazarlarından Faruk Duman, 27 Şubat Pazar günü saat: 14:00’da Loca’da yapılacak söyleşide ilk kez yazar kimliğiyle değil ressam kimliğiyle izleyiciyle buluşuyor. Söyleşi, Yapı Kredi Sergileri kapsamında Yapı Kredi bomontiada‘da açılan ve 6 Mart‘a kadar sürecek olan “Sus Barbatus!” sergisi dolayısıyla düzenleniyor. Sergi; Duman‘ın Sus Barbatus! romanının yazım sürecinde çizdiği desenlerle Selin Saygılı’nın kitabın YKY’den çıkan baskıları için yaptığı illüstrasyonların fine-art baskılarını bir araya getiriyor. Söyleşide Faruk Duman resimlerinin ortaya çıkış hikâyesini anlatacak. Selin Saygılı, kitap için yaptığı illüstrasyonların üretim sürecinden ve kendi sanat pratiklerinden; serginin küratörü Elif Erdoğan da serginin hazırlık sürecinden söz edecek. Romanı Storytel’de seslendiren Gürsu Gür‘ün kitaptan yapacağı okumalarla katılacağı söyleşinin moderatörü, Sanat Kritik’ten Abdullah Ezik. Etkinlik Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Youtube kanalından(tıklayınız) eşzamanlı paylaşılacaktır.

27 Şubat 2022 Pazar
“Sus Barbatus!” sergisi üzerine
Konuşmacılar: Faruk Duman, Selin Saygılı, Elif Erdoğan, Gürsu Gür
Moderatör: Abdullah Ezik
Sergi konuşmaları
14:00
Loca


Yapı Kredi Kültür Sanat

Tomtom Mah. İstiklal Cad. No:161, Beyoğlu/İstanbul


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir