“Yarının Kadın Yıldızları” Başvuruları Başladı

İstanbul Müzik Festivali’nin, genç kadın müzisyenleri desteklemek amacıyla, TSKB’nin işbirliğiyle hayata geçirdiği “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu” için başvurular açıldı. Son başvuru tarihi 13 Mart Pazartesi.

“Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”
“Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu” 51. İstanbul Müzik Festivali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Borusan Holding’in sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Müzik Festivali, genç kadın müzisyenlere desteğini sürdürüyor.

İstanbul Müzik Festivali’nin TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası) işbirliğiyle 2018’de hayata geçirdiği Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu, bugüne kadar 69 genç sanatçının müzik kariyerine katkı sağladı.

Fona yurtdışında lisans veya lisansüstü seviyesinde bir müzik okulundan kabul alan, müzik eğitimini yurtdışında sürdüren, kariyer gelişimine olumlu katkıda bulunacak ustalık sınıfı, orkestra seçmesi, uluslararası yarışma gibi etkinliklere katılmak veya çalgı almak için desteğe ihtiyaç duyan kadın müzisyenler başvurabiliyor. Projeye başvurular 13 Mart Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar yapılabiliyor.

Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’nun başvuru koşulları ve şartnamesi için tıklayınız.

Başvurular, İstanbul Müzik Festivali Direktörü Efruz Çakırkaya başkanlığında, keman sanatçısı ve orkestra şefi Hakan Şensoy, orkestra şefi ve piyanist Can Okan, keman sanatçısı Nilay Sancar ve piyanist İris Şentürker’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Fondan yararlanmaya hak kazanan müzisyenlere toplam fon miktarı, ihtiyaç duydukları destek oranında paylaştırılacak.

Projenin bu yılki kanaat önderi: Veriko Tchumburidze

Yarının Kadın Yıldızları fonundan yararlanmaya hak kazanan genç yıldızların 51. İstanbul Müzik Festivali seyircisinin karşısına çıkacağı konserde, projenin bu yılki kanaat önderi, son zamanların yükselen keman sanatçısı Veriko Tchumburidze de sahnede olacak. Konser gelirleri de fona katkı sağlayacak.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar