“Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu” Başvuruları Uzatıldı

Yarının Kadın Yıldızları
“Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”

İstanbul Müzik Festivali’nin, geleceğin genç kadın müzisyenlerini desteklemek amacıyla, TSKB işbirliğiyle hayata geçirdiği “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”nun başvuruları 6 Nisan Çarşamba gününe kadar uzatıldı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Borusan Holding sponsorluğunda düzenlenen 50. İstanbul Müzik Festivali “Yarının Kadın Yıldızları” projesiyle genç kadın müzisyenlerin yurtdışında eğitimlerine, yarışmalara ve orkestra seçmelerine katılmalarına veya iyi bir enstrümana sahip olmalarına katkıda bulunmayı sürdürüyor. İstanbul Müzik Festivali‘nin TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası) işbirliğiyle hayata geçirdiği ve bugüne kadar 53 genç sanatçının müzik kariyerine katkı sağlayan Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu projesi, beşinci yılında, geleceğin genç kadın müzisyenlerini desteklemeye devam ediyor.

Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu için başvurular 6 Nisan Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar destekbasvuru@iksv.org adresine yapılabiliyor.

Başvurular, İstanbul Müzik Festivali Direktörü Efruz Çakırkaya başkanlığında, orkestra şefi Cem Mansur, keman sanatçısı ve orkestra şefi Hakan Şensoy, piyano ikilisi Ufuk & Bahar Dördüncü ve piyanist İris Şentürker’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Fondan yararlanmaya hak kazanan müzisyenlere toplam fon miktarı, ihtiyaç duydukları destek oranında paylaştırılacak.

Desteğe hak kazanan müzisyenler ve konser programı seçici kurul kararını takiben 25 Nisan Pazartesi günü açıklanacak.

Yarının Kadın Yıldızları 23 Haziran’da Süreyya Operası’nda

Projenin beşinci yılındaki kanaat önderi, 2016’da henüz 20 yaşındayken Polonya’da Henryk Wieniawski Uluslararası Keman Yarışması’nı kazandığından bu yana dünyanın pek çok yerinde konserler veren, kuşağının en ilgi çekici müzisyenlerinden Veriko Tchumburidze. Keman sanatçısı Veriko Tchumburidze’nin ve Yarının Kadın Yıldızları fonunu almaya hak kazanan genç kadın müzisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek konser, 23 Haziran Perşembe akşamı 20.00’de Süreyya Operası’nda izleyiciyle buluşacak.

Yarının Kadın Yıldızları’na destek olmak için bilet kategorileri

Bilet gelirinin de projeye önemli bir kaynak sağlayacağı konserin bilet fiyatları 500 TL (platin destek), 450 TL (altın destek), 150 TL, 90 TL ve 10 TL (Eczacıbaşı Genç Bilet) olarak değişiyor. Biletler, passo.com.tr internet sitesi üzerinden ve İKSV ana gişeden satın alınabilir.

Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu başvuru koşulları ve şartnameyle ilgili ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir