Yasemin Tuzcu Şahin’in “Öykülerle Atasözleri” Kitabı ÇıktıYasemin Tuzcu Şahin’in kaleme aldığı Öykülerle Atasözleri kitabı Okuryazar Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Yasemin Tuzcu Şahin’in “Öykülerle Atasözleri” Kitabı Çıktı
Öykülerle Atasözleri

Uzun deneme ve gözlemlere dayanılarak söylenmiş ve halka mal olmuş, öğüt verici nitelikte sözleri güncel yaşamla ilişkilendirilmiş öykülerle açıklayarak yayın dünyasına farklılık katan Yasemin Tuzcu Şahin, okuyucunun keyifli bir okumayla öğrenmesini amaçlıyor.

Öykülerle Atasözleri kitabı, atasözlerimizin yaşanmış ya da yaşanması mümkün öykülerini akıcı bir anlatım ve sade bir dille çocukların, gençlerin beğenisine sunuyor. Şahin kitabını, “Atasözleri halkın yalnızca ortak duygu ve düşüncelerini değil ortak dil zevkini de yansıtır.” sözleriyle anlatıyor.

Yasemin Tuzcu Şahin okurlarıyla interaktif bir iletişim kuruyor. Atasözlerinin hayatın içinde ne kadar var olduğuyla ilgili farkındalık yaratmaya çalışırken okurların yaşadığı ya da kurguladığı bir olayı anlatan atasözleriyle ilgili kısa filmler çekmelerini önererek üretken bir şekilde hayal güçlerini kullanmalarını teşvik ediyor.

Öykülerle Atasözleri kitabında yazar, atasözlerinden alınacak mesajları ilgili temalarla eşleştirip öğrenmeyi kolaylaştırırken aynı zamanda o atasözleri için okuyucuya kendi kurgularını yazacakları alan bırakıyor.

Kitabın çizeri Behzat Taş ise çizgileriyle çocukların görsel hafızalarını kullanmalarına yardımcı olurken anlatımı da somutlaştırıyor.

Hayal kurmanın yanı sıra üretme ve yaratma tutkusunu aşılamak için okullarda yaratıcı yazmayla birlikte düşünme becerilerini geliştirecek atölyeler veren Şahin, çocuklara öyküler, şiirler, dramalar ve tiyatro oyunları da yazıyor.

Yasemin Tuzcu Şahin’in kitapları, Okuryazar Yayınevi aracılığıyla kitapseverlerle buluşuyor.

Yazarı: Yasemin Tuzcu Şahin
Çizgiler: Behzat Taş
Sayfa Sayısı: 140 Sayfa

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir