Yaşlılığa ve Yalnızlığa Mahkum İki Kız Kardeşin Melankolik Hikayesi: KORİDOR

KORİDOR, Yönetmen Erkan Tahhuşoğlu
KORİDOR, Yönetmen Erkan Tahhuşoğlu

28. Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu dahil 3 ödül birden kazanan, Erkan Tahhuşoğlu imzalı KORİDOR, 21 Mayıs’tan itibaren sadece MUBI’de.

Tek bir mekanda güçlü bir atmosfer yaratan KORİDOR, eski bir evde, durmadan didişen iki kız kardeş arasındaki bağı anlatıyor. Farklı karakterlere sahip kardeşler, ufak çekişmelerle, bitmeyen hesaplaşmalarla birbirini hırpalarken, bir yandan da dünyanın geri kalanından izole, kendilerine ait bir alem yaratıyor.

Fragman için tıklayınız.

Erkan Tahhuşoğlu, hem yazıp hem de yönettiği KORİDOR’da, kardeşlik olgusunu irdelerken, ölümün nefesini ensesinde hisseden iki kadının yaşlılığa ve yalnızlığa karşı birlikte direnişini resmediyor. Usta oyuncular, Emel Göksu ve Ayşe Demirel’in performanslarının yardımıyla, bu melankolik öykü, en yakınımızdakilere bazen ne derece zalim olabildiğimizi, en çok onların canını acıtabildiğimizi hatırlatıyor.


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir