Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde Bu Ay Klasik Müzik ve Caz Rüzgarı Esiyor

Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde Bu Ay Klasik Müzik ve Caz Rüzgarı Esiyor


Kadıköy’ün gözde sanat merkezlerinden Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat Merkezi Ocak ayı programını açıkladı. Programda Çarşamba günleri klasik müzik konserleri, Cuma günleri caz konserleri gerçekleşecek.

Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde pandemi süresince alınan sosyal mesafe ve özenli sağlık tedbirleri çerçevesinde hazırlanan ve kısıtlı sayıda seyirciye sunulacak programlar saat 18.00 – 19.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Yeldeğirmeni Sanat 2021’nin ilk konserinde 8 Ocak Cuma akşamı Asena Akan Contempo’yu ağırlayacak. Caz vokali ve bas gitarist Asena Akan, bu konserde dinleyiciyi, çağdaş, minimalist ve atmosferik bir sound içinde pozitif titreşimlerle bağ kurduğu, duygunun ön planda olduğu bir yolculuğa davet ediyor. Yeldeğirmeni Sanat 2021’in ilk Çarşamba Klasikleri konserinde ise CelloPianoDuo 13 Ocak’ta sahne alacak. Naxos tarafından çıkarılan “Turkish Music for Cello and Piano” adlı CD albümleri olan ve Andante Kayıt Ödülü’ne sahip ikili viyolonselde Dilbağ Tokal ve piyanoda Emine Serdaroğlu yer alıyor.

Kadıköy Rasimpaşa Mahallesi’nde bulunan merkezde konserlerin başlama saati 18.00. Programların biletleri bilet.kadikoy.bel.tr adresinden veya konser günü Yeldeğirmeni Sanat Merkezi gişesinden temin edilebilir.

Yeldeğirmeni Sanat Merkezi Ocak Ayı Programı:

YELDEĞİRMENİ’NDE CAZ
Asena Akan Contempo – 08 Ocak Cuma 18.00
Sedef Erçetin Trio – 15 Ocak Cuma 18.00
Ayşe Gencer Trio – 22 Ocak Cuma 18.00
Yürüyen Merdiven – 29 Ocak Cuma 18.00

ÇARŞAMBA KLASİKLERİ
CelloPianoDuo – 13 Ocak Çarşamba 18.00
Lepidus Ensemble – 20 Ocak Çarşamba 18.00
Gökçe Çiçek Resitali – 27 Ocak Çarşamba 18.00

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.