Yeni Sanal Sergi: “Karışık Kaset”

COVID19 Gallery yeni sanal sergisini “Karışık Kaset” başlığı ile 17 sanatçı ve 41 eserle sanatseverlerin ve koleksiyonerlerin ilgisine sundu.

Şimdiye kadar yaptıkları “Evde Sergi”, “ALAMETİFARİKA” online sergileri ile pek çok sanatçı ve farklı pratikleri sanatseverlerle buluşturan COVID19 Gallery (@gallery_covid19), 3. sanal sergisi “Karışık Kaset”i yayınladı.

Sinan Dağ yeni sergileri “Karış Kaset” hakkında yapmış olduğu açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Sergi adını bir döneme damga vurmuş “kaset doldurma” eyleminden almıştır. Kimi zaman eğlence amacıyla yapılan bu amatör eylem aslında göründüğü kadar da kolay değildir. Bir kaseti hakkıyla doldurabilmek çok ince ayar ister. Bir mesaj kaygısı güdüyorsa, özel bir seçki hazırlanacaksa şarkıların sıralanması, birbirleriyle uyumu ayrıntılı bir analizden geçer ve kaset doldurulur. Kaset teması üzerinden serginin tüm sürecini anlattık. Her bir parçanın (sanatçı) ne kadar değerli olduğunu, zamanın akışında(kuşak farklılıklarına rağmen) varlıklarını sürdürmeye çalıştıklarını ve bunun için bir araya geldiklerini dilimiz döndüğünce anlattık.

Bu karantina günleri anısına bir kaset de biz dolduralım istedik. Amacımız karantina süresi boyunca sanatçıları ve eserlerini sanal platformda ulaşabildiğimiz kadar çok izleyici kitlesi ile buluşturmak ve belki de her evde bir sanat eseri olmasını sağlamaktır. Bunun yanı sıra evlerinde kalan birçok insana güzel vakit geçirip bir nebze de olsa rahatlayabilecekleri bir etkinlik oluşturmaktır.”

Bir hafta sürecek olan sergideki eserler satışta olup, almak isteyen tüm sanatseverler ve koleksiyonerlerin beğenisine açılmıştır.

Sergi Sanatçıları

Sinan Dağ, Çağatay Çuhadar, Cansu Dinç, Gözde Yüksel, Nisan, Ecehan Arslan, Serap Can, Damla Açıl Karakurt, Gamze Abdüloğlu, Şeyda Özgen, Fatma Doğruoğlu, Kadriye Yıldırım, Şule Acıpayam Akkurt,Serghei Gulpea, Rıdvan Oral, Emine Bıyıklı, Pelin Kocabıyık

30 Mayıs tarihine kadar sergiyi galeri hesabı @gallery_covid19 üzerinden ziyaret edebilirsiniz.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.