“Yer Çekimi” İsimli Karma Sergi Kuzgun Art Space’de

Çukurova bölgesinde gerçekleştirdiği sergilerle kısa sürede adından söz ettiren Çağdaş Sanat Galerisi Kuzgun Art Space, genç kuşağın birbirinden yetenekli sanatçılarının eserlerinin yer aldığı ‘’ Yer Çekimi’’ adlı karma sergiyi 14 Mayıs-4 Haziran tarih aralığında sanatseverlerin izlenimine açıyor.

Tahsin Engin Gökten
Tahsin Engin Gökten // Yer Çekimi Sergi

Kuzgun Art Space’in dördüncü sergisi Yer Çekimi’nde İçsel dünyasındaki çocukluğu eserlerine yansıtan, izlerken kendi çocukluğunuzu bulabileceğiniz resim sanatçısı Ayşe Topçuoğulları, graffiti sanatıyla dikkat çeken Duvok, multidisipliner sanatçı Özge Enginöz, resim sanatçıları Burak Taşdemir, Cemal Dougan, Hakan Çapkan, Musa Hatan, fotoğraf sanatçıları Nazım Arslan ve Tahsin Engin Gökten, Resim ve Heykel sanatçısı Büşra Çeğil, Diorama sanatçısı Alper Bıçaklıoğlu, Punch Needle (İğneleme) Sanatçıları Studio Pinprick ve hareketli imge sanatçısı Hamza Kırbaş’ın çalışmalarındaki sanatın iyileştirici gücünü hissedebilir, görebilirsiniz.

Yer Çekimi

Martin Heidegger’ın zemine bağlılık, Bir yer çekimi felsefesi; ,İnsanları tekrar yeryüzüne döndürme ve oluşsallaştırma girişimidir. Yeryüzü üzerinde mesafeleri kaldırmaya yönelik her girişim, insanla yeryüzü arasındaki mesafenin de giderek artmasına yol açar. (Zamanın Kokusu- Byung Chul Han)

Tüm bu bilgilerin izinde, köklerimizle bağlı olduğumuz yeryüzünde yer çekiminin bizi ayakta tutmasına, toprakla bağımızı kuvvetlendirmesine izin vermeliyiz.

Sanat; Köklerimize dokunup, yer çekimi felsefesi ile dengede durmanın izlerini takip ederek, bedenlerimizden ruhlarımıza geçişi sağlayabilecek en güçlü etkidir ve sanatın iyileştiriciliği bu felsefenin çözüm yollarından biridir.

‘’ Yer Çekimi’’ 14 Mayıs- 4 Haziran tarih aralığında her gün 10:30- 18:30 arası Kuzgun Art Space’de izlenebilir.


Kuzgun Art Space

Cemalpaşa Mah. 63012 Sok. No:10/ A H Keskin Apt. Zemin Kat SEYHAN / ADANA

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar