“Yılın En İyi Fotoğrafı” Kupası Sonuçlandı!

Fotoğraf yarışmalarını dünyada ilk kez kupa formatında düzenleyen PhotoCup’ta, 2.2 milyon oy kullanılan “Yılın En İyi Fotoğrafı” kupası sonuçlandı!

Fotoğraf yarışmalarını dünyada ilk kez kupa formatında düzenleyen yarışma platformu PhotoCup’ta 2020 yılının en iyi fotoğrafı, fotoğraf severlerden ve fotoğraf eğitmenlerinden oluşan PhotoCup Masters ekibinin oylarıyla belli oldu! Dileyen herkesin kendi çektiği fotoğraflarla yarışabildiği ve/veya fotoğraflara oy vererek hem yarışma heyecanına dahil olup hem de ödüller kazanabildiği PhotoCup’ta düzenlenen “Yılın En İyi Fotoğrafı” temalı kupanın tüm turlarında toplam 2.2 milyon oy kullanıldı. 5.090 fotoğrafın yarıştığı kupada birinciliği, 13 turu atlayarak finale kalan ve finalde de en çok oyu alan Nazım Tetik’in fotoğrafı kazandı. Birinci, ikinci ve üçüncü olan fotoğrafların yanı sıra, en iyi oy veren kişilerin de ödül kazandığı kupada toplam 10.000 TL para ödülü dağıtıldı. Dileyen herkes, photocup.com internet adresinden ya da PhotoCup’ın mobil uygulamasından platforma üye olarak, farklı temalarda düzenlenen kupalara fotoğraf yükleyerek katılabilir ve oy kullanabilir.

Belirli aralıklarla ve farklı temalarda fotoğraf kupaları düzenleyen PhotoCup, katılımcıların gerek yükledikleri fotoğraflarla gerekse de karşılaşmalarda verdikleri oylarla ödüller kazanabildikleri, dünyanın en heyecanlı fotoğraf şampiyonası. Fotoğrafçı Niko Guido’nun özgün fikrinden doğan PhotoCup’ta; bir kupa için yüklenen fotoğraflar, alışılagelmiş yarışmaların aksine kupa başladığı an rastgele bir şekilde rakipleriyle eşleşiyor ve oylama başlıyor. Hem fotoğraf severlerin hem de önemli eğitmenlerden oluşan PhotoCup Masters’ın oylarıyla karşılaşmaları kazanan fotoğraflar bir üst tura geçiyor, başka bir fotoğrafla yeni bir karşılaşma yapıyor. Her turda yeniden başlayan heyecan günlerce sürerken, en çok oyu alarak tüm turları geçen ve final maçını kazanan fotoğraf şampiyon oluyor. Herkese açık yarışma platformu PhotoCup’ın eğlenceli formatı sayesinde sadece fotoğraf yükleyenler değil oy verenler de yarışma heyecanına katılabiliyor. Katılımcılar, tur atlayacak fotoğraflarda yaptıkları doğru tahminlerle en iyi oy verenler arasında yer alarak ödül kazanma fırsatı da yakalıyor.

Fotoğraf yarışmalarına yeni bir soluk ve heyecan getiren PhotoCup’ın düzenlediği “Yılın En İyi Fotoğrafı” temalı kupaya 3.408 kişi toplam 5.090 fotoğraf yükleyerek katıldı. 14 gün süren oylama boyunca katılımcılar tarafından tüm turlarda toplam 2.2 milyon oy kullanıldı. Birinciliği, Nazım Tetik’in fotoğrafı kazanırken ikinciliği de yine Tetik’in çektiği bir diğer fotoğraf aldı. Tuna Akçay’ın ve Hasan Hüseyin Birlik’in yarı finalde yarışan fotoğrafları ise üçüncülüğü paylaştı. En iyi fotoğrafların sahiplerinin yanı sıra en iyi oy verenlerin de kazandığı yarışmada toplam 10.000 TL para ödülü dağıtıldı.

Dileyen herkes, photocup.com internet adresinden ya da PhotoCup’ın mobil uygulamasından platforma üye olarak, farklı temalarda düzenlenen kupalara fotoğraf yükleyerek katılabilir ve oy kullanabilir.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.