Zaman:21 September, 2020

Yönetmen Godard bir kadın direnişçi üzerinden Sarı Yelekliler’i anlatacak


Yönetmen Jean-Luc Godard, hazırlıklarına başladığı yeni filminde Sarı Yelekliler’in içindeki bir kadın direnişçinin hikayesini anlatacağını açıkladı.

Usta yönetmen Jean-Luc Godard, yeni filminin hazırlıklarına başladığını duyurdu.

Godard, yeni filminde Fransa gündeminde uzun süre yer eden Sarı Yelekliler’in eylemlerine odaklanacak.

Yönetmen, bu filmde Sarı Yelekliler hareketinin içinde olan ve sevgilisinden yeni ayrılmış bir kadının hikayesini anlatacak.

Filmloverss’ın aktardığına göre Les Inrockuptibles’a konuşan Godard, yeni filminin Jean Racine’in Bérénice’inden izler taşıyacağını, karakterin Titus Roma’ya döndükten sonraki Bérénice’i akıllara getirdiğini ifade etti.

Son filmi ‘İmgeler ve Sözcükler’in büyük kısmını arşiv görüntüleriyle hazırlayan usta yönetmen, bu kez çekimlerin de yapılacağını ama bu çekimlerde oyunculara yer verip vermeyeceğini henüz bilmediğini söyledi.

Yönetmen oyuncu konusunda net kararını vermese de, aklındaki oyuncu listesinde Fransız yazar ve gazeteci Natacha Polony’nin olduğunu ama Polony’nin kurmaca bir sahnede rol almayı kabul edip etmeyeceğini bilmediğini belirtti.

Godard, haber bültenlerinde gördüğümüz insanları alıp belgesel ile kurgunun karıştığı durumlar içinde resmetmek istediğini de dile getirdi.

Doğal Bakım Ürünleri


SanatOkur

Türkiye'nin En Büyük Sanat Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Güncel Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Haftalık Fotoğraf Albümleri, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir