Zengin İçeriği İle 25. İstanbul Tiyatro Festivali Başladıİstanbul Tiyatro Festivali, bu yıl İstanbul’un çeşitli sahnelerinde izleyiciyle buluşacak fiziki yapımlardan beyazperde gösterimine, “kulak tiyatrosu”ndan çocuk oyunlarına ve ücretsiz panel, söyleşi ve okuma tiyatrolarına uzanan zengin bir program sunuyor. Türkiye’nin her yerinden takip edilebilen çevrimiçi gösterimler ise 22 Ekim’de başladı, 20 Kasım’a kadar passostudio.com üzerinden izlenebilir.

25. İstanbul Tiyatro Festivali
25. İstanbul Tiyatro Festivali

Festivalin ilk haftasında nerede, hangi gösteri var?

Irgat, 25-26 Ekim, Duru Ataşehir:

Irmak Bahçeci’nin yazıp Emrah Eren’in yönettiği festivalin bu ilk fiziki oyununda Emre Kınay rol alıyor.

Yüzleşme, 27 Ekim, Caddebostan Kültür Merkezi:

Zehra İpşiroğlu’nun yazdığı, Deniz Şengenç ve Onur Gazdağ ile yönettiği oyun, üç kadının; kendi zihinlerine sokulan eril dilin farkına varıp, onunla yüzleşmelerinin hikâyesi.

Waterfloor, 30-31 Ekim, Müze Gazhane (ücretsiz):

Festivale Fransa’dan konuk olan dans gösterisi, zamanımızın iklimsel çalkantılarıyla yüzleşen bir bedeni ve onun yansımasını, bir “su manzarasında” ortaya koyuyor.

Uluslararası çevrimiçi yapımlar:

“Golden Mask İstanbul’da Çevrimiçi” teması kapsamında Ayı, Boris ve Güneşin Çocukları oyunları, ünlü koreograf Crystal Pite’tan Betroffenheit ve Müfettiş, dansseverler için Paris Operası’ndan: Bugün Yaratmak ve çocuklar için Alice.

Yerli çevrimiçi programda ise iki “kulak tiyatrosu” var:

Podacto yapımı Açık Aile ve Tiyatro Boyalı Kuş’tan Kendine Ait Bir Oda.

Festivale dair daha fazla bilgi için tıklayınız.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir