‘Zühre/Sanatçı Kadınlar Ayı’ Seçkileri Bu Hafta da Devam Ediyor

“Zühre//Sanatçı Kadınlar Ayı” başlığı altında, Atlas 1948 Sineması ile İstanbul Sinema Müzesi, kadın -ve kendini kadın olarak tanımlayan- sanatçıların film, söyleşi, atölye ve performanslarının yer aldığı etkinlik serisi, deneyimlemek isteyenler için tüm heyecanıyla sürüyor.

Zühre - Sanatçı Kadınlar Ayı Workshoplar
Zühre – Sanatçı Kadınlar Ayı Workshoplar

Zühre – Sanatçı Kadınlar Ayı Workshoplar // 3 Nisan Pazar

Sanatçı kadınlar ayı kapsamında katılımcıların deneyimine açık olan atölye çalışmaları 3 Nisan Pazar günü boyunca Atlas 1948’de devam ediyor. 1996 Ankara doğumlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Dans bölümü mezunu modern dans sanatçısı Aybike İpekçi eğitmenliğinde iki farklı atölye çalışması 3 Nisan Pazar günü Atlas 1948’de katılımcılarını bekliyor. Saat 11.00’de Atlas 1948 Fuaye alanında “Ashtanga Yoga” atölyesi ile klasik Hint yogasının modern bir formu olarak tanıtılan Ashtanga Yoganın incelikleri paylaşılırken, saat 13.00’de gerçekleştirilecek “STRECHING” atölyesi ile bedenin esneme ve rahatlama pozisyonlarına dair bilgiler Co-Film Ortak Çalışma Alanı Panoramik Oda alanında katılımcılarla paylaşılacak.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mezunu genç dansçı ve performans sanatçısı Burcu Uçatenik’in eğitmenliğinde hazırlanan “Beden ve Mekan” atölyesi 3 Nisan Pazar günü saat 11.00’de Atlas 1948’in Süreli Sergi Salonu’nda katılımcılarla buluşacak.

Social Dreaming Matrix, serbest çağrışım kaslarını ve sistemik düşünceyi kullanarak ilişkiler oluşturma, bağlantılar kurma ve yeni düşünceler meydana getirme üzerine eğitsel ve düşünsel hedefleri olan bir pratiktir. Alternatif bir düşünme modeline yaslanan “Social Dreaming Matrix” atölyesi dil ve düşünen bedeni çalışmalarının odağına alan sanatçı Ülkü Çağlayan’ın eğitmenliğinde 3 Nisan Pazar günü saat 13.00’da Atlas 1948 Fuaye alanında katılımcılarını bekliyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir