Zülfü Livaneli İmzalı Edebiyat Mutluluktur, Yeni Baskısıyla Raflarda Yerini Aldı!

Zülfü Livaneli’nin eserleri, İnkılâp Kitabevi etiketiyle okurlarıyla buluşmaya devam ediyor! Livaneli’nin, sanat ve siyaset anlayışını sayısız hayat deneyimiyle harmanladığı Edebiyat Mutluluktur, hem sadık Livaneli okurları hem de yeni yazarlar için ufuk açıcı denemelerden oluşuyor. Edebiyatçı, sanatçı ve fikir insanı Livaneli’nin, Türkiye’den ve dünyadan farklı örnekleri odağına alarak sanat-toplum ilişkisini irdelediği Edebiyat Mutluluktur, İnkılâp Kitabevi etiketli yeni baskısıyla raflarda yerini aldı.

Edebiyat Mutluluktur, ömrünü sanatsal üretime adayan ve çok sayıda dilde kendi okur kitlesini oluşturan usta edebiyatçı Zülfü Livaneli’nin, edebiyat dünyasına dair düşüncelerini paylaştığı denemelerden oluşuyor. Eserleri 40 dile çevrilip yayımlanan ve uluslararası pek çok ödüle layık görülen Livaneli bu defa, kadim edebiyat geleneklerimizle dünya edebiyatının eşsiz isimlerini bir araya getiriyor. Livaneli’nin, özellikle yazar adaylarına yararlı olması için yazdığı edebiyat notlarından oluşan Edebiyat Mutluluktur, Güneş-Dil Teorisi’nden Nâzım Hikmet’e, film müziklerinden güncel yazın meselelerine değin pek çok konuya eğiliyor.

Bir taraftan edebiyat-moda-tüketim ilişkisi gibi güncel sorunlara ışık tutan Edebiyat Mutluluktur diğer taraftan edebiyatın temaları, burjuvaziyle kurduğu ilişki ve savaş dönemlerinin edebiyat üzerindeki etkileri gibi geleneksel sorunları tartışıyor. Kitapta hem güncel edebiyat ve sanat pratikleri, hem de Zülfü Livaneli’nin “Benim Gözümden Yaşar Kemal” ve “Edebiyat Üzerine” başlıklı iki konuşması okurları bekliyor.

Zülfü Livaneli imzalı Edebiyat Mutluluktur, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde!

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.