Mina Taka
Mina Taka

31. İstanbul Caz Festivali Kadıköy Sahnelerine Yayılıyor!

26 Nisan 2024
31. İstanbul Caz Festivali
31. İstanbul Caz Festivali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali, +1’li Gece Gezmesi’yle bu yıl da Kadıköy’e uğruyor. Gece boyunca 4 mekânda 10 konserin izlenebileceği +1’li Gece Gezmesi için biletler Passo’da satışta.

İstanbul Caz Festivali, 3-18 Temmuz tarihleri arasında 31. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Festivalin en hareketli etkinliklerinden +1’li Gece Gezmesi, 18 Temmuz Perşembe akşamı festival coşkusunu Kadıköy-Moda hattındaki sevilen mekânlara taşıyor. Festivalin bu yıl +1’in desteğiyle, dokuzuncu kez düzenleyeceği etkinlik, Kadıköy sokaklarında müzikseverlerin keyfine artı bir katarak müzik keşifleriyle dolu, unutulmaz bir gece rotası sunuyor.

“Festival içinde festival” vadeden +1’li Gece Gezmesi, Kadıköy ve Moda’da tek bir biletle giriş yapılabilecek 4 mekânda 10 konsere evsahipliği yapıyor. Moda Sahnesi, Dorock XL, Kadıköy Sahne ve Kadıköy Sineması’nın durakları arasında yer alacağı etkinlikte Kadıköy-Moda hattında mekik dokuyacak müzikseverleri geniş bir müzik yelpazesi ve özgün performanslar bekliyor.

Mina Taka
Mina Taka

Işıl ışıl bir Kadıköy gecesine festival havası

Festivalin en hareketli gecesinde, bizlere hayatta eğlenceye tamamen yer açmanın sakıncası olmadığını hatırlatan, bas ağırlıklı groove’larıyla Baby Berserk; Avrupa pop, caz ve klasik müzik türleri arasından çekip çıkardığı kendine has pop’uyla Thomas Azier; dünyanın dört bir yanından topladıkları hikâyeleri saykedelik folk ve caz rock’la buluşturan Gevende; saykedelik, rock, caz ve lirikten harmanlanan, Anadolu ile yoğrulan müziğiyle Korhan Futacı; kıtalararası müziğiyle Amerika ve Türkiye’yi buluşturan Coşku Turhan; derin sözlerini, synth pop ve indie rock grubu Eve Dönüş Yok; sözleriyle gündelik mücadelelerimize ve varoluş sancılarımıza dokunacak, gitar tellerinden yükselen asi tınılarından güç alacağımız Yangın; kimliklerimiz ve ait olduklarımızı sorgulatacak, feminizmde müzikal bir cephe açacak Min Taka; synthwave’den post-punk’a uzanan “buğulu ve atmosferik” müziğiyle Brek ile Anadolu’nun geleneksel seslerine kattıkları özgün yorumla Telli Davul, Kadıköy’ün çeşitli sahnelerinde bizlerle olacak.

Festival biletleri

Festival coşkusunun alternatif müziğin ve sokakta olmanın verdiği özgürlük hissiyle ikiye katlanacağı +1’li Gece Gezmesi’nin Eczacıbaşı Genç Bilet’leri 20 TL, Genel Dönem biletleri 900 TL.

31. İstanbul Caz Festivali’ndeki tüm konserlerin biletleri passo.com.tr, Passo mobil uygulaması, Passo perakende satış noktaları ile İKSV ana gişeden alınabiliyor. Festival biletleri İKSV Lale Kart üyeleri için %25, tüm Garanti BBVA kredi kartlarına %10 indirimli.

+1’li Gece Gezmesi Programı
18 Temmuz 2024 Perşembe
Kadıköy-Moda
20.00

MODA SAHNESİ
20.00 | EVE DÖNÜŞ YOK
21.30 | BREK
23.00 | GEVENDE

DOROCK XL
20.30 | MİN TAKA
22.15 | THOMAS AZIER
00.00 | BABY BERSERK
KADIKÖY SAHNE
22.00 | TELLİ DAVUL
23.30 | YANGIN

KADIKÖY SİNEMASI
21.00 | COŞKU TURHAN
23.00 | KORHAN FUTACI

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Abuelo Estrella (Yıldız Dede), 2021 Sanatçı, Magnum Photos ve Patricia Conde Galería, Mexico City'nin izniyle
Önceki

Prix Pictet “Human” Sergisi Arter’de Ziyarete Açıldı

Merve Durceylan, Serkan Atay
Sonraki

Merve Durceylan ve Serkan Atay’dan Yeni Şarkı: Yenilmezler!

Kaçırmayın!

LOVE-blue wing4 74x63cm painting materials are korean paper, Yang Dae Won

Yang Dae Won’un “Love / 사랑” Sergisi Artapolis’te

15 Ocak – 25 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan
Uğur Orkide

Portfolyo: Uğur Orkide

Uğur Orkide, 1977 yılında İzmir‘de doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitim