Troya Film Platform
Troya Film Platform

“Agora Meetings” Başvuruları 1 Ağustos Tarihinde Başlayacak

Girişimler, Film Projeleri ve Yatırımlar için: Agora Meetings
11 Temmuz 2024

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri ile Troya Kültür Sanat ve Araştırma Derneği tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan “Troya Film Platform” kapsamında düzenlenecek “Agora Meetings” başvuruları 1 Ağustos tarihinde başlayacak.

Troya Film Platform‘un etkinlikleri arasında yer alan Agora Meetings, yalnızca sinema endüstrisine değil, aynı zamanda reklamcılık, sinema teknolojileri, finans gibi geniş bir yelpazeye hitap eden özel bir platform olarak öne çıkmaktadır. Bu etkinlik, farklı sektörlerden profesyonelleri ve projeleri bir araya getirerek işbirliği olanaklarını değerlendirme, finansman sağlama ve yaratıcı fikirleri hayata geçirme fırsatı sunmaktadır.

Agora Meetings, sektörler arası sinerjiyi teşvik ederek film projelerine, girişimlere daha fazla kaynak ve network sunmayı hedeflemektedir. Etkinlik, film üreticilerini, girişimcileri, sinema teknolojileri girişimcileri ve yatırımcılarını, dijital platformları ve finans kuruluşlarını bir araya getirerek B2B (Business to Business) alanında güçlü işbirliklerinin kapılarını aralayacaktır.

Agora Meetings, profesyonellerin kendi alanlarında en son gelişmeleri takip etmeleri, yeni iş ortaklıkları kurmaları ve mevcut ağlarını genişletmeleri için ideal bir toplantı merkezidir.

Troya Film Platform’unda yapılacak etkinlikleri değerlendiren Troya Film Platform Kurucusu Betül Günay, “Troya Film Platform’un fikir aşamasından bu yana en büyük hedeflerden biri Agora Meetings oldu. Agora Meetings’in film üreticilerine, girişimcilere, yatırımcı ve film yapımcılarına sunduğu fırsatları paylaşmaktan büyük bir heyecan duyuyorum. Bu etkinlik, sadece sinema dünyasına değil, aynı zamanda reklamcılık, sinema teknolojileri ve finans gibi çeşitli sektörlere hitap eden disiplinli katılımla gerçekleşecek özel bir platform olarak öne çıkıyor. Burada, film üreticilerini, girişimcileri, sinema teknolojisi yatırımcılarını, dijital platformları ve finans kuruluşlarını bir araya getirerek, güçlü işbirliklerinin potansiyel işbirliği fırsatlarının oluşmasını hedefliyoruz. Agora Meetings ile amacımız, farklı sektörlerin bir araya gelerek sinerji yaratmasını ve film projelerine, girişimlere daha fazla kaynak ve bağlantı sağlamalarını teşvik etmek. Bu etkinliğin, yeni işbirlikleri ve ilham verici projelerin doğmasına katkıda bulunacağına inanıyorum. Herkesi, bu benzersiz işbirliği ve gelişim platformunda yer almaya davet ediyorum.” dedi.

Agora Meetings Birçok Sektöre Hitap Ediyor

Troya Film Platform’da bu etkinlik ile çeşitli sektörlerden profesyonellerin ve projelerin bir araya gelerek iş birliği olanaklarını değerlendirebileceği, finansman sağlayabileceği ve yaratıcı fikirlerini hayata geçirebileceği bir zemin sunulacak.

Türk film endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmayı, ulusal ve uluslararası film endüstrileri arasında ortak yapım iş birliklerini geliştirmeyi ve sürdürülebilir film yapım alışkanlıklarını benimsemeyi, sinema teknolojilerini desteklemeyi amaçlayan ”Troya Film Platform” bu yıl Agora Meetings etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Etkinlik ile katılımcılar hem projelerini geliştirme hem de sektördeki diğer profesyonellerle etkileşime geçme fırsatını yakalayacak.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Anlatmadan Yapamam
Önceki

“Anlatmadan Yapamam” Seyirciyle Buluştu

Venedik Bienali
Sonraki

Türkiye Pavyonu’nda Sergilenecek Proje için Açık Çağrı!

Kaçırmayın!

Ezgi Alaş

“Feelin’ Good” Sahnesi Ezgi Alaş ile Devam Ediyor!

Yapı Kredi bomontiada, Yapı Kredi 80. Yıl “Feelin’ Good” etkinliklerinde,

‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ Londra’da / Umut Ulaş Er ile söyleşi

Nikolay Vasilyeviç Gogol’un ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ adlı oyununu pek