POSITINS Berlin, 2023, Anna Laudel
POSITINS Berlin, 2023, Anna Laudel

Anna Laudel Yeni Sezona İki Fuarla Giriş Yapıyor

15 Eylül 2023
POSITINS Berlin, 2023, Anna Laudel
POSITINS Berlin, 2023, Anna Laudel

Anna Laudel, İstanbul, Bodrum ve Düsseldorf galerilerindeki zengin sergi programına ek olarak önde gelen ulusal ve uluslararası sanat fuarlarında yer almaya devam ediyor. Galeri yeni sanat sezonunda, Contemporary İstanbul katılımına devam ederken, bu sene onuncusu gerçekleşen POSITIONS Berlin Sanat Fuarı’na ilk defa katılarak Eylül ayına hızlı bir başlangıç yapıyor.

Anna Laudel 14 – 17 Eylül 2023 tarihleri arasında POSITIONS Berlin’de Lennart Brede, Ramazan Can, Ekin Su Koç ve Daniele Sigalot’nun farklı tarz ve disiplinlerdeki eserleri ile yer alacak. Temsil ettiği Belkıs Balpınar, Lal Batman, Lennart Brede, Ramazan Can, Tuğçe Diri, Anke Eilergerhard, Emin Mete Erdoğan, Hayal İncedoğan, Bilal Hakan Karakaya, Ekin Su Koç, Mehmet Sinan Kuran, Serkan Küçüközcü, Ardan Özmenoğlu, Daniele Sigalot, Cem Sonel, Sarp Kerem Yavuz, ve Hanefi Yeter’in eserlerini ise 28 Eylül – 1 Ekim 2023 tarihleri arasında 18. Contemporary İstanbul‘da sergileyecek.

POSITIONS Berlin (14-17 Eylül 2023)

Berlin Sanat Haftası’nın resmi ortağı olan POSITIONS Berlin, onuncu edisyonunda 20 farklı ülkeden özenle seçilmiş 100 farklı çağdaş ve modern sanat galerisini Tempelhofer Feld’deki geniş hangar alanlarında bir çatı altında topluyor.

14-17 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenen sanat fuarına bu sene ilk kez katılan Anna Laudel ziyaretçilere Lennart Brede, Ramazan Can, Ekin Su Koç ve Daniele Sigalot‘nun eserlerinden oluşan özel bir seçki sunuyor.

Temsil ettiği genç sanatçıların estetik anlayışını uluslararası platformlara taşıyan Anna Laudel, ayrıca fuara Türkiye’den katılan tek galeri olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Anna Laudel’in özel seçkisi C18 numaralı stantta, POSITIONS Berlin fuarının Tempelhof Airport Hangar 6 bölümünde görülebilir.

Contemporary Istanbul (28 Eylül – 1 Ekim 2023)

22 farklı ülkeden 67 çağdaş sanat galerisi, 4 girişim ve 4 sanat kurumunu 18. edisyonunda bir araya getiren Contemporary Istanbul, şehrin tarihi dokusunu en iyi yansıtan lokasyonlardan biri olan Tersane İstanbul’da gerçekleşecek.

Portföyündeki güçlü isimlerle fuara her sene yeni bir soluk getiren Anna Laudel, Belkıs Balpınar, Lal Batman, Lennart Brede, Ramazan Can, Tuğçe Diri, Anke Eilergerhard, Emin Mete Erdoğan, Hayal İncedoğan, Bilal Hakan Karakaya, Ekin Su Koç, Mehmet Sinan Kuran, Serkan Küçüközcü, Ardan Özmenoğlu, Daniele Sigalot, Cem Sonel, Sarp Kerem Yavuz, ve Hanefi Yeter’in eserlerden özel bir seçki ile yerel ve uluslararası sanatçılarını ziyaretçilere tanıtacak.

Bu yıl Contemporary Istanbul 18. edisyonunda öne çıkan farklı projeler yer alsa da CI Photo Focus uygulaması ilk defa bu sene hayata geçiyor. Fotoğrafın bir sanat formu olarak önemini vurgulayarak güncel fotoğrafçılık pratiğinde çalışan sanatçı, galeri ve yayınları bir araya getiren 1. CI Photo Focus, fotoğrafçılığın yeniliklerini ve yaratıcı ifadelerini bir araya getiriyor. Anna Laudel sanatçılarından Sarp Kerem Yavuz ve Lennart Brede’nin eserleri ile dahil olduğu uygulamada, 20 uluslararası sanatçının fotoğraf eserleri kendi stantlarında ön plana çıkıyor. Uygulamanın danışma kurulunda Sarp Kerem Yavuz da yer alıyor.

Anna Laudel’in 17 sanatçısının farklı tarz ve disiplinlerdeki eserlerinin bir arada olduğu özel seçkisi T8-28 numaralı stantta, ziyaret saatleri içinde görülebilir.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Aritmi, 2023, Borusan Contemporary
Önceki

Borusan Contemporary Sezonu İki Sergi İle Karşılıyor

Sevinç Altan, İsimsiz (Keşiş Yengecinin Evi), 2023, Kağıt üzerine karışık teknik, 102 x 227,5 cm
Sonraki

Sevinç Altan Kişisel Sergisi Galeri Nev İstanbul’da

Kaçırmayın!

Özgür Aydın

Özgür Aydın’ın 8. Albümü “Perfect Small Times” Yayında!

Özgür Aydın sekizinci albümü “Perfect Small Times”ı, tüm albümlerinde olduğu
Savaşı Sanat Diliyle Tartışmaya Açan Sergi "insane" Kurşunlu Han'da

Savaşı Sanat Diliyle Tartışmaya Açan Sergi “insane” Kurşunlu Han’da

Savaşın yol açtığı ve insan varlığını tehdit eden su ve