Arter’de “Kütüphane Konuşmaları” Serisi Başlıyor

Arter’de “Kütüphane Konuşmaları” Serisi Latife Tekin ile 23 Mart’ta Başlıyor

Arter’de “Kütüphane Konuşmaları” Serisi Başlıyor
Arter

Arter’in, edebiyat ve sanat ilişkisine yeni bakışları mümkün kılmak amacıyla düzenlenen, kitapların ortaya çıkış süreçlerinin odağa alınacağı ve çeşitli okuma biçimlerinin yorumlanacağı “Kütüphane Konuşmaları” serisi başlıyor! Serinin ilk konuğu, 40 yıldır Türkiye’nin edebiyat ortamını yenilemeye devam eden yazar Latife Tekin olacak. 23 Mart Cumartesi günü 17:00’de Arter Kütüphanesi’nde ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinliğe katılmak için kayıt gerekmiyor.

Arter Kütüphanesi’nde gerçekleşecek Kütüphane Konuşmaları başlıklı konuşma serisi edebiyat ve sanat ilişkisine yeni bakışları mümkün kılacak bir ortam sunmayı amaçlıyor. Her etkinlikte farklı bir yazarın davet edileceği seri, ele alınan kitapların ve eserlerin ortaya çıkış serüvenlerine ve alt metinlerine odaklanırken, çeşitli okuma biçimleri yorumlanarak tartışmaya açılacak.

Arter, Kütüphane Konuşmaları serisinin ilkinde, 1983’de yayımlanan ilk romanı Sevgili Arsız Ölüm’den 2022’de yayımlanan Zamansız’a 40 yıldır Türkiye’nin edebiyat ortamını yenilemeye devam eden yazar Latife Tekin’i ağırlayacak. Doğayla kurduğu ilişkiyi sanat anlayışının merkezine alan Tekin, sanatın rolünü edebiyat penceresinden ele alacak. 23 Mart 2024 Cumartesi günü saat 17:00’de Arter Kütüphanesi’nde ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinliğe katılmak için kayıt gerekmiyor.

Arter’in güncel programlarına ilişkin daha detaylı bilgiye www.arter.org.tr adresinden erişilebilir. Pazartesi hariç her gün açık olan Arter, Salı-Pazar günleri 11:00-19:00, Perşembe günleri ise 11:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Kurumsal Sponsor Tüpraş’ın değerli desteğiyle, tüm sergilere giriş 24 yaş altı izleyiciler için her gün; Perşembe günleri ise her yaştan izleyici için ücretsiz. Arter Beraber üyeleri ise sergileri yıl boyunca ücretsiz ziyaret etmenin yanı sıra farklı ayrıcalıklardan faydalanıyor. Arter binasının Kütüphane, Kitabevi, Bistro by Divan, arka bahçe alanlarına ve Galeri 0’da yer alan sergiye giriş için bilet gerekmiyor. Ulaşım Sponsorları Ford Otosan ve Otokar’ın desteği sayesinde Taksim’den ve Tepebaşı’ndan ücretsiz servis araçlarıyla Arter’e ulaşılabiliyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar