Ayzıt Umay
Ayzıt Umay

Ayzıt Umay’ın “Araf” Sergisi Deppo 29’da

7 Kasım 2023
Ayzit Umay
Ayzıt Umay

ARAF sergisi sanatçı Ayzıt Umay‘ın ilk kişisel sergisi olarak 9 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında Deppo 29‘da sanatseverlerle buluşacak.

Ayzıt Umay sanatın her yönüyle iç içe yaşayan ve resimle bağını pandemi sayesinde kuran bir sanatçı. Üç senedir sadece kadın portreleri üzerine çalışıyor ve sanatın ruhunu iyileştiren bir ilaç olduğunu düşünüyor. Ressam, resimleriyle kadın olmanın, kadın olarak kendini var etmenin zor olduğu bir coğrafyada kadın olmayı anlatıyor.

ARAF’ın manifestosu;

Araf

kötüler ve iyilerin sınıfına sokulamayan, inançlı günahkarların veya günah ve sevapları eşit olanların gideceği geçici arınma yeri…eşitliğin olduğu tek yer belki de Araf..olması gerekenin yaşanacağı tek yer..Ne cennettesinizdir ne cehennemde;ne iyisinizdir ne kötü!aradasınızdır,ARAFtasınıZ.

Bana sorarsanız tüm insanlar böyledir hepimizin içinde iyi kötü beraber yaşar..ARAFta kalanların duygularını yansıtıyorum ben kızlarımın gözlerinde..hepsi arada kararsız,hepsi ARAFta..

Gözlerine bakınca size yaşatacakları duyguyu görmenizi isterim çünkü hissedeceğiniz şey her ne ise o da sizin arada kalmışlığınızı göstericek size..

Amacım sizi kendi özünüze yaklaştırmaya çalışmak…

Araf ta buluşalım…

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

İsmet Değirmenci “Bul Beni”
Önceki

İsmet Değirmenci “Bul Beni” Sergisi Brieflyart Galeri’de

BASE 2021
Sonraki

BASE 13-17 Aralık Tarihleri Arasında Akaretler Sıraevler’de!

Kaçırmayın!

Ayşe Topçuoğulları

Portfolyo: Ayşe Topçuoğulları

Ayşe Topçuoğulları, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümü
İstanbul Tiyatro Haritası

İstanbul’un Tiyatro Sahneleri Haritası Yayında!

İBB Kültür Dairesi Başkanlığı (İBB Kültür) İstanbul Kültür Envanteri çalışmalarının