Baksı Müzesi “Ütopya Atölyeleri” Başlıyor

Ütopya Atölyeleri yerelliği ve doğayı hedefleyen bir alternatif eğitim modeli başlatıyor!

Ütopya Atölyeleri
Ütopya Atölyeleri

Baksı Müzesi Temmuz ve Ağustos aylarında Baksı’nın doğa ile dost atmosferi içinde düşünmek, tasarlamak, farkındalık yaratmak ve geleceği düşlemek için, sanatçılar ve sanatseverleri “Ütopya Atölyeleri’nde” bir araya getiriyor. Bu sene üniversitelerin yüksek lisans öğrencilerine burslu katılım olanağı sağlanıyor. Bu yöntemler üniversite eğitimine farklı deneyim katmayı amaçlıyor. Yaz döneminde, Baksı Müzesi’nin yeşerdiği topraklarda bölgenin kendine özgü kültürü ve çağdaş sanatların birlikteliğiyle “Ütopya Atölyeleri” başlıyor.

Temmuz-Ağustos ayları arasında birer haftalık dönemler içerisinde gerçekleşecek programda Osman Dinç, Nancy Atakan, Gülçin Aksoy, Horasan, Çağrı Saray ile sanat atölyeleri, Cabir Çobanoğlu ve Mehmet Kavukçu ile doğa ile buluşmamızı sağlayan ve doğayla birlikte yaratma ortamı sunan atölyeler ve yine pek çok yerel aktivite gerçekleştirilecektir.

Sanatçı Atölyeleri

Osman Dinç (2 Temmuz-7 Temmuz)
Horasan (9 Temmuz-14 Temmuz)
Çağrı Saray (16 Temmuz-21 Temmuz)
Gülçin Aksoy (23 Temmuz-28 Temmuz)
Nancy Atakan (30 Temmuz-04 Ağustos)

Bağımsız Atölyeler

Mehmet Kavukçu (16 Temmuz-21 Temmuz)
Cabir Çobanoğlu (23 Temmuz-28 Temmuz)

Detaylar için baksi.org adresini ziyaret ediniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar